WŁOCHY

Gatteo a Mare - urocza miejscowość na włoskim wybrzeżu w okolicy Rimini. Atrakcją  jest  piękna, szeroka, piaszczysta plaża i czyste morze.  W miasteczku  chętni znajdą   liczne dyskoteki, restauracje i kafejki. W sezonie organizowane są  festyny i koncerty. W pobliżu znajduje się wiele atrakcji: parki zabaw dla dzieci Mirabilandia i Fiabilandia, park wodny Atlantica. To miejsce idealne zarówno dla tych, którzy podczas wakacji lubią aktywny wypoczynek jak i leniuchowanie na słonecznej plaży. Zbieracze muszelek będą bardzo zadowoleni z przepięknych zbiorów. Okazja, żeby robić darmowe prezenty.  
W te wakacje postaw na niesamowite słońce, piaszczyste plaże, ciepłe morze oraz moc  dodatkowych atrakcji : rozgrywki sportowe na wybrzeżu: piłka nożna, plażowa, badminton

PROGRAM:

DZIEŃ 1.  03.08.2022 ŚRODA
Msza Święta godz. 14:55 w par. N. Maryi Panny Matki Pocieszenia ul. Wittiga  . Następnie przejazd nocny do Gatteo a Mare w okolicy Rimini. W drodze wyżywienie we własnym zakresie i śniadanie też.

DZIEŃ 2.  04.08.2022  CZWARTEK
Przyjazd do Gatteo a Mare w godzinach południowych ,  zakwaterowanie,   lunch,  odświeżająca kąpiel w morzu. Zapoznanie z miejscowością, obiadokolacja  – spotkanie integracyjne. Nocleg nad morzem (1)

DZIEŃ 3.  05.08.2022  PIĄTEK
Śniadanie. Msza Święta. Pobyt w Gatteo a Mare nad morzem, 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja), Wypoczywamy.  Wspólna wycieczka  nad rzekę Rubicon ,  (która w tej miejscowości  wpada do Morza Adriatyckiego), którą  przekraczając, Juliusz Cezar wypowiedział słynne zdanie: „kości zostały rzucone”.  Możliwość zrobienia zdjęcia popiersia Juliusza Cezara na moście przechodzącym przez rzekę. Możliwość wyjazdu do Eurolandu.  Nocleg nad morzem  (2)
 
DZIEŃ 4.  06.08.2022   SOBOTA
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Lunch ( zamiast obiadokolacji)  i wyjazd do Loreto – słynne miejsce pielgrzymkowe  - Sanktuarium Domku Świętego. Są to  oryginalne ściany Domu Matki Bożej z Nazaretu dzisiaj chronione piękną Bazylikę . Odwiedzając  Kaplicę Polską należy zwrócić uwagę na  witraże upamiętniające  bohaterską akcję polskich żołnierzy ratujących kopułę Bazyliki zapalonej przez pocisk  podczas II wojny Światowej. Nawiedzenie  Cmentarza Żołnierzy Polskich  z okresu II Wojny Światowej.  Nocleg nad morzem(3).

DZIEŃ 5.  07. 08.2022  NIEDZIELA  
Śniadanie , pakowanie i wyjazd do Asyżu. Spacer z przewodnikiem po miejscach związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i   św. Klary. Zwiedzanie przepięknie zachowanego średniowiecznego, różowego  miasta Asyżu  z zamkiem na szczycie góry i fortyfikacjami,   oraz  Bazylik:  św. Franciszka i  św. Klary. Nawiedzenie Porcjunculi – pierwszy klasztor Franciszkański ze słynnym ogrodem gdzie róże nie mają  kolców :)  W centrum miasta znajduje się kościół w którym jest grób beatyfikowanego 10.pażdziernika 2020 r.  przez papieża Franciszka bł. Carlo Acutisa. zapoznanie z historią życia młodego Świętego, który z rodzicami mieszkał w Asyżu.  nocleg w  Asyżu.  (4)

DZIEŃ 6. 08.08.2022    PONIEDZIAŁEK
Msza Święta , śniadanie i dalsze penetrowanie miasta śladami Świętych i wyjazd  do Bolonii – miasto wielu wież ( la turrita) , których w XIII wieku było ponad 100. Obecnie jest około 20 –tu. Najwyższa  z nich Torre degli Asinelli  ma wys. 97.2 m i jest na jej szczycie punkt widokowy z którego rozciąga się bajkowy widok miasta  ale należy pokonać tylko 498 schodów!  Sercem miasta jest Plac Maggiore którego układ pozostaje niezmieniony od blisko pięciu stuleci. W jego bliskości jest bazylika dedykowana św. Petroniuszowi, patronowi miasta. Bazylika jest olbrzymich rozmiarów i zaledwie kilka kościołów w Europie przewyższa ja. Kolejna atrakcja to Fontanna di Nettuno ,urzędy miasta i najstarsza uczelnia świata Uniwersytet Boloński.  Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy (5).  

DZIEŃ 7.  09.08.2022  WTOREK
Śniadanie, Przejazd do Padwy – Bazylika św. Antoniego - nawiedzenie grobu Świętego i zapoznanie z życiem i legendami o słynnym zakonniku. Msza Święta.   Następnie przejazd do Verony – zapoznanie z historią Romeo i Julii, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Bergamo (6)

DZIEŃ 8. 10.08.2022 ŚRODA
Śniadanie, Zwiedzanie z przewodnikiem Mediolanu stolicy Lombardii : słynna katedra Narodzin św. Maryji Panny, gotycka marmurowa katedra, jedna z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie.  Również witraże w chórze katedry, należą do największych na świecie. Dach katedry, ozdobiony 135 sterczynami, rzeźbami i gargulcami, dostępny jest dla zwiedzających ; następnie budynek gmachu Opery La Scala, Galeria handlowa Wiktora Emanuela II i miejsca związane z życiem bł. Carlo Acutisa. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Bergamo (7)
        
DZIEŃ 9. 11.08.2022 CZWARTEK
Śniadanie. Czas wolny w mieście: zwiedzanie Bazyliki Santa Maria Maggiore, Starówki, Cappella Colleoni, spacer po Weneckich Murach miasta . Wyjazd do Polski

DZIEŃ 10. 12.08.2022 PIĄTEK
Przyjazd do Wrocławia w godzinach  porannych.  
 
Uwaga:  kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video)
7noclegów w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
7 obiadokolacje i 7 śniadania i 1 lunch
ubezpieczenia NNW, KL do 10 000 Euro
ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH w cenie wyjazdu!
Opieka pilota i duszpasterza

CENA NIE  OBEJMUJE:
biletów wstępu
opłaty za przewodników miejskich
napojów do obiadokolacji w niektórych miejscach
parkingi

Na te cele zbieramy po 40 euro, które są rozliczane z grupą przez wybraną osobę z grupy.
gdyby zachodziła konieczność testów – to byłby to dodatkowy koszt :). Bliżej wyjazdu sprawdzimy aktualne ceny biletów i zniżki dla młodzieży. Na zebraniu ustalimy też jakie miejsca płatne zwiedzamy.

Szczegóły

  • Termin: 03-12.08.2022
  • Kierunek: Włochy
  • Cena: 950 zł + 350 e
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!