Licheń-Skrzatusz

Program:


Dzień 1. 02.09.2021 (czwartek)
Pielgrzymka rozpoczyna się adoracją Najświętszego Sakramentu o 15;00. Wyjazd z Jawora o godz. 16:00 w kierunku Sanktuarium w Skrzatuszu ( Po drodze przystanek we Wrocławiu przy Stadionie ). To bardzo znane Sanktuarium, w którym od XVI wieku czczona jest słynąca łaskami Pieta. Obecnie całkowicie odnowione, nowe wydarzenia jak cudowne żródło na wzgórzu za Sanktuarium...przyciągają rzesze pielgrzymów. W domu pielgrzyma zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2. 03.09.2021 (piątek)
Rano: śniadanie. Zapoznanie się z historią Sanktuarium i wyjazd do Inowrocławia. Miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich. W Inowrocławiu funkcjonują sanatoria, domy uzdrowiskowe i tężnia solankowa, a samo miasto posiada status uzdrowiska. Posiada bogate złoża soli kamiennej, które wydobywane są tutaj od czasów starożytnych, stąd określenie „miasto na soli”. Patronką Inowrocławia jest Królowa Jadwiga. Przejazd do Lichenia. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym, zapoznanie z historią miejsca. Obiadokolacja.

Dzień 3. 04.09.2021 (sobota)
Śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny i przejazd do Gniezna. Nawiedzenie katedry w Gnieźnie. Kościół jest dedykowany Najświętszej Marii Pannie, nosi wezwanie Wniebowzięcia NMP. Od 1000 roku główna świątynia metropolii gnieźnieńskiej, nazywana „Matką kościołów polskich”. Miejsce pochówku świętego Wojciecha, głównego patrona Polski oraz miejsce pięciu koronacji królewskich. Przejazd do Kalisza. Nawiedzenie Narodowego Sanktuarium św. Jozefa- Bazyliki kolegiackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w której znajduje się łaskami słynący obraz Świętej Rodziny, przed którym w czerwcu 1997 modlił się papież Jan Paweł II. Początki kultu św. Józefa sięgają roku 1670 kiedy został uzdrowiony za przyczyną św. Józefa – chłop, mieszkaniec wsi Szulec, który w ramach wdzięczności ufundował obraz Świętej Rodziny , umieszczając go w kolegiacie. Obiadokolacja. Nocleg w Poznaniu.

Dzień 4. 05.09.2021 (niedziela)
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa przy ulicy Żydowskiej 34, gdzie w 1399 roku miał miejsce Cud Eucharystyczny. Wydarzenie uznane prze kościół i ówcześnie panujących papieży. Msza Święta. Przejście na rynek. Zwiedzania miasta z przewodnikiem. Obiad. Zwiedzanie katedry poznańskiej i kościoła Bożego Ciała (miejsce, gdzie Żydzi zakopali 3 Hostie do ziemi). Przejazd do Wrocławia i Jawora.

Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd autokarem lub busem
3 noclegi
3 śniadania, 2 obiadokolacje i obiad
ubezpieczenie NNW
opieka duszpasterza
bilety wstępów: Katedry w Poznaniu, Gnieźnie,
przewodnicy Poznań, Gniezno, Inowrocław, Licheń i Kalisz ( JEŻELI BĘDZIE MAŁA GRUPA TO MOŻLIWE ŻE TRZEBA BĘDZIE DOPŁACIĆ LUB Z CZEGOŚ ZREZYGNUJEMY - to w miłości i zgodzie ustalimy razem :) )

Szczegóły

  • Termin: 02-05.09.2021
  • Kierunek: Polska
  • Cena: 740 zł
  • Liczba noclegów: 3
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!