Ziemia Święta

PROGRAM:

1 DZIEŃ (14.01): PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ:
Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie. Odprawa i odlot do Tel -Avivu.

2 DZIEŃ (15.01): PRZEYLOT DO ITEL AVIVU–CEZAREA -HAJFA
Po wylądowaniu i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do miejscowości  Jafo-Spacer po Starym Mieście. Śniadanie. W kolejności zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ (16.01): KANA –G. TABOR -NAZARET
Śniadanie.Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

4 DZIEŃ (17.01): G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW –TABHA-KAFARNAUM
Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha -miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim
z modlitwą i śpiewem.Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja.

5 DZIEŃ (18.01): JEROZOLIMA: G. OLIWNA –G. SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną–panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster -Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny –Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon–Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ (19.01): BETLEJEM –AIN KAREM –YAD VASHEM.
Śniadanie.Zwiedzanie Betlejem-Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św.Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy-gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ain Karem(kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św.Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 DZIEŃ (20.01): WADI QELT-JERYCHO –MORZE MARTWE –QUMRAN –KACAR EL JAHUD -BETANIA
Śniadanie.Przejazd do kanionu Wadi Qelt(panorama), Jerycho(najstarsze miasto świata) -krótki postój pod Qarantal -Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwymna prywatnej plaży (największa depresja na świecie –417 m ppm) a następnie Qumran–panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa –Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ (21.01): JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa(nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa -Via Dolorosa-do Golgoty iBazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

9 DZIEŃ (22.01): JEROZOLIMA -TEL AVIV –WARSZAWA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko Ben Gurion do Tel Awiwu -skąd odlecimy samolotem do Warszawy.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.

ŚWIADCZENIA:przelot samolotem Warszawa-Tel –Aviv, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 2noclegi w Nazarecie,5 noclegów na Betlejem,  8śniadań i 7 obiadokolacji, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka przewodnika, ubezpieczenie: KL: 30 tys. Euro/koszty leczenia za granicą/ i NNW/3tys. Euro. od nieszczęśliwych wypadków/, BAGAŻ:400 Euro.

NIE WLICZONO W CENĘ:przewodników, bilety wstępów, wjazd na Górę Tabor, płynięcie statkiem po jeziorze i innych kosztów realizacji programu  -60 USD

Po zapisaniu się na listę należy wpłacić 500 ZłPełną kwotę w polskich złotych należy wpłacić 2 miesiące przed wylotem na konto biura.
USD regulujemy w Ziemi Św. u pilota grupy.

Piotr

Szczegóły

  • Termin: 14-22.01.2020
  • Kierunek: Ziemia Święta
  • Cena: 1870 zł + 540 USD
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Popularne pakiety

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!