Największe Sanktuaria Europy

 

Program:

Dzień 1 - 12.08.
Zbiórka i wyjazd na Tymczasowym Dworzec PKS we Wrocławiu godz. 15.00 i Mszę Święta. Następnie przejazd do Francji przez Niemcy.

Dzień 2 - 13.08.
Przyjazd do Ars. Przyjazd do Francji do Ars – miejsce życia i działalności św. Jana Vianeya - patrona proboszczów. Msza Święta w Sanktuarium, zapoznanie z życiem i działalnością św. Proboszcza zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych ukazujących życie i działalność św. Proboszcza. Obiadokolacja i nocleg (1) w Ars.

Dzień 3 - 14.08.
Śniadanie. Przyjazd do Carcassone (krótkie zwiedzanie piękne zrekonstruowanego średniowiecznego miasta) i przejazd do Lourdes Obiadokolacja i nocleg(2)

Dzień 4 - 15.08.
Śniadanie. Pobyt w Lourdes – zapoznanie z przesłaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oraz z życiem i działalnością św. Bernadety. Tu przeżyjemy Święto Wniebowzięcia Matki Bożej . Obiadokolacja i nocleg w Lourdes (3)

Dzień 5 - 16.08.
Śniadanie – wczesne i przejazd do Oviedo. Nawiedzenie katedry San Salvador, gdzie znajduje się Chusta z Oviedo – najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Oviedo pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim (Chusta ta nie jest udostępniona do oglądania). Następnie przejazd do Santiago de Compostela . Obiadokolacja (4) i nocleg w Padron (4)

Dzień 6 - 17.08.
Śniadanie. Pobyt w Santiago de Compostela – nawiedzenie grobu św. Apostoła ,zwiedzanie miasta i przejazd na Finisterre - półwysep ,którego nazwa oznacza „ kraniec ziemi” – najdalej na zachód wysunięty skrawek lądu. Obiadokolacja i nocleg (5) w Padron .

Dzień 7 - 18.08.
Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Po drodze zatrzymamy się nad Oceanem Atlantyckim na wypoczynek ( ok. 2-3 godz). udział w wieczornej procesji światła w Sanktuarium Matki Bożej. Obiadokolacja i nocleg(6) w Fatimie

Dzień 8 - 19.08.
Śniadanie . Nawiedzenie Sanktuarium i Bazyliki Matki Boskiej Fatimskiej. Droga Krzyżowa , zwiedzanie domu Franciszka , Hiacynty i domu Łucji w Aljuster . Czas wolny na własną modlitwę. Wieczorna procesja ze świecami. Ta procesja jest raz w roku – w tym dniu Matka Boża ukazała się dzieciom w pobliskiej wiosce nie 13-tego ale 19 –tego dnia miesiąca (!). Procesja trwa ponad 2 godziny. Obiadokolacja i nocleg(7)w Fatimie.

Dzień 9 - 20.08.
Msza Święta pożegnalna, śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii. Nocleg i obiadokolacja pod Toledo ( 8)

Dzień 10 - 21.08.
Śniadanie. Zwiedzanie przepięknego Toledo – pierwszej stolicy Hiszpanii i wejście płatne do Katedry a następnie przejazd w okolice Saragossy. Obiadokolacja i nocleg (9)

Dzień 11 - 22.08.
Śniadanie. Dojazd do Saragossy i zwiedzanie miasta i katedry św. Zbawiciela – wejście płatne, oraz nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej de Pilar – miejsce objawienia Matki Bożej św. Jakubowi Apostołowi- Msza Święta. Następnie przejazd na Montserrat – Sanktuarium narodowe Katalończyków. Obiadokolacja i nocleg(10) w okolicy Barcelony

Dzień 12 - 23.08.
Śniadanie. Przejazd do Barcelony – zwiedzanie miasta katedra św. Eulalii, kolumny Krzysztofa Kolumba, budowle zaprojektowane przez A. Gaudiego- szczególnie Sagrada Familia. Zwiedzanie wnętrz /ok. 15euro/ Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg (11) w okolicy Barcelony.

Dzień 13 - 24.08.
Śniadanie. Przejazd do La Salette – Sanktuarium położone w Alpach Francuskich na wysokości ponad 1800 m n.p.m. Tutaj Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom Melanii i Maksyminowi i prosiła o to, żeby ludzie nie pracowali w niedzielę oraz nie używali wulgarnego słownictwa. Obiadokolacja i nocleg(12) w La Salette – Sanktuarium Matki Bożej. Udział w procesji światła.

Dzień 14 - 25.08.
Śniadanie , nawiedzenie Sanktuarium i przepięknej górskiej okolicy, obiad w Sanktuarium (we własnym zakresie – na miejscu jest restauracja) i wyjazd do Polski, pozostałe posiłki we własnym zakresie.

Dzień 15 - 26.08
Przyjazd do Wrocławia w godzinach południowych.

Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd autokarem LUX;
12 noclegów w hotelach 3*/4*;
12 śniadań (7 kontynentalnych – kawa, herbata, bułka, masło, dżem i 5 wzmocnionych –z serem i wędliną);
12 obiadokolacji;
opieka duszpasterska i codzienna Msza Święta;
opieka licencjonowanego pilota wycieczek;
ubezpieczenie NW i KL do 15 000 €;
ubezpieczenie od skutków zaostrzenia choroby przewlekłej !

Świadczenia nie zawarte w cenie:
bilety do zwiedzanych obiektów , przewodnicy miejscowi i parkingi - ok. 95-100 €;
napoje do kolacji płatne dodatkowo;
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy;

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena obliczona dla grupy najmniej 40 osób płacących.

Uwaga: Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.


Od 26 listopada 2016 r. uczestnicy wyjazdów turystycznych zostali objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie pobrana przy podpisaniu umowy. Jest to rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki.

Szczegóły

  • Termin: 12-26.08.2019
  • Kierunek: FATIMA
  • Cena: 999 zł +670 e
  • Liczba noclegów: 12
  • Środki podróży: autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!