Turcja z wypoczynkiem

PROGRAM:

Dzień 1
Warszawa – Stambuł. Wylot z Warszawy do Stambułu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Stambuł. Zwiedzanie dzielnicy Sultanahmet z największym w Turcji meczetem Błękitnym Meczetem, Hipodrom, Hagia Sophia – świątynia Mądrości Bożej, zwiedzanie pałacu sułtańskiego Topkapi, rejs po Bosforze, który dzieli miasto na część europejską i azjatycką. Nocleg w Stambule.

Dzień 3
Morze Marmara – Bursa. Po śniadaniu przejazd promem przez Morze Marmara do Bursy, pierwszej stolicy imperium osmańskiego, stolicy kebabu tureckiego, zwiedzanie m.in. Wielkiego Zielonego Meczetu, następnie przejazd w okolice Bergamy, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 4
Pergamon – Efez – Kusadasi. Przejazd i zwiedzanie Pergamonu – jednego z najważniejszych miejsc kultu boga medycyny Asklepiosa. Pergamon to miejsce wynalezienia pergaminu, biblijne miasto – jeden z siedmiu kościołów Apokalipsy. W programie zwiedzanie starożytnego Akropolu. Następnie przejazd i zwiedzanie EFEZU – najlepiej zachowanego antycznego miasta w Turcji, w którym przez ponad 2 lata nauczał św. Paweł. Efez to jeden z 7 kościołów Apokalipsy – tutaj przebywał św. Jan Ewangelista – odwiedzimy jego bazylikę. Zwiedzimy także miejsce zwane Wzgórzem Słowików z Sanktuarium Domu Matki Boskiej, gdzie ostatnie lata życia spędziła Maryja. Do miejsca tego pielgrzymował św. Jan Paweł II. Kolacja i nocleg w Kusadasi.

Dzień 5
Laodikia – Pamukkale. Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Laodikii – jednego z siedmiu kościołów Apokalipsy św. Jana, a następnie przejazd do Pamukkale. Zwiedzanie Pamukkale – bawełniany zamek, cud natury znajdujący się na liście UNESCO. Kąpiel w basenie Kleopatry dla chętnych. Zwiedzanie starożytnego miasta HIERAPOLIS z najlepiej zachowaną nekropolią starożytną w Azji, teatru, tarasów wapiennych, grobowiec św. Filipa. Kolacja i nocleg w Pamukkale.

Dzień 6
Perge. Wyjazd do Perge. To starożytne miasto rzymskie, które odwiedził Św. Paweł, a co roku odbywały się tu krwawe festiwale na cześć pogańskiego bóstwa Artemidy. Na uwagę zasługuje starożytny stadion, agora, łaźnie rzymskie czy brama wjazdowa z basztami. Kolacja i nocleg w regionie Antalyi – Morza Śródziemnego.

Dzień 7
Okolice Antalyi. Dzień wypoczynkowy nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 8
Okolice Antalyi. Dzień wypoczynkowy nad Morzem Śródziemnym.

Dzień 9
Silifke – Tars. Udajemy się wzdłuż morza do Silifke, gdzie żyła św. Tekla – uczennica Św. Pawła, zwiedzanie groty – kaplicy św. Tekli oraz ruin bazyliki bizantyjskiej. Przejazd do Tarsu, skąd pochodzi św. Paweł. Zwiedzanie kościoła św. Pawła oraz studni św. Pawła, msza św. Nocleg w Mersin.

Dzień 10
Antakya. Po śniadaniu przejazd do starożytnej Antiochii, z której św. Paweł wyruszał na swe pielgrzymki. Zwiedzimy Muzeum Mozaiki oraz pierwszy na świecie kościół chrześcijański kuty w skale. W kościele św. Piotra po raz pierwszy wyznawców Chrystusa nazwano chrześcijanami. Msza św. Kolacja i nocleg w Antakyi.

Dzień 11
Kapadocja. Udajemy się do Kapadocji – krainy o księżycowym krajobrazie, którego największą atrakcją są skalne formacje zwane „czarodziejskimi kominami”. Odwiedzimy karawanseraj oraz podziemne miasto, w którym chrześcijanie chowali się przed najazdami arabów, nocleg w Kapadocji. Dla chętnych Noc Turecka w kutej grocie.

Dzień 12
Kapadocja. Po śniadaniu, Goreme – muzeum kościołów pod gołym niebem, znajdujące się na liście Unesco, m.in. Kościół św. Barbary, Jabłka, Węża. Pasabag – dolina mnichów, dolina Gołębi, panorama Kapadocji z zamku Uchisar. Kolacja i nocleg w hotelu w Kapadocji.

Dzień 13
Jezioro Słone – Stambuł. Wczesnym rankiem dla chętnych lot balonem nad Kapadocją, śniadanie w hotelu. Przejazd do Stambułu, przerwa nad Jeziorem Słonym. W Stambule odwiedzimy znaną dzielnicę Taksim/Beyoglu. Kolacja i nocleg.

Dzień 14
Stambuł. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wylot do Polski, do Warszawy.

Świadczenia:
bilety samolotowe
transfery z i na lotnisko
przejazdy klimatyzowanym autokarem
13 noclegów w hotelach 3*/4* w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
śniadania i obiadokolacje
2 dni wypoczynku w hotelu all inclusive
opiekę pilota-przewodnika polskiego
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
rejs po Bosforze
codzienna Msza Święta
opieka duchowa kapłana na całej trasie
ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych

Cena nie zawiera:
obowiązkowej opłaty wizowej na lotnisku – 25 EUR
dopłaty pokoju jednoosobowego – 350 EUR
napiwków dla kierowcy, pilota, lokalnych przewodników – 50 EUR
napojów do obiadokolacji
lotu balonem nad Kapadocją – 150 EUR
wieczór turecki all inclusive – 25 EUR

Ważne informacje:
cena zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu i kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną

 

LaS

Szczegóły

  • Termin: 26.04-09.05.2019
  • Kierunek: Turcja
  • Cena: 1950 zł + 950 e
  • Liczba noclegów: 13
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!