Medugorje Rocznica Objawień

PROGRAM:


DZIEŃ 1:  20.06.2019 czwartek
Wyjazd z  Wrocławia i Lublińca. Msza Święta. Nocleg tranzytowy bez obiadokolacji.
 
DZIEŃ 2:  21.06.2019 piątek
Śniadanie. Przejazd do Tichaliny. Zapoznanie z miejscem w którym jest figura Matki Bożej. Jej obraz jest najbardziej rozpoznawalny na wszystkich obrazkach w Medugorje. Przyjazd do Medugorje. Zakwaterowanie. Obiad. Odpoczynek.
Następnie zapoznanie z Sanktuarium: Kościół św. Jakuba i jego otoczenie, przejście pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i następnie dalej na cmentarz parafialny gdzie znajduje się grób o. Slavko Barbaric̀a – jest to osoba franciszkanina, który miał wielki wpływ na rozwój Sanktuarium, parafialny punkt informacyjny (tam możemy zostawić listy do Matki Bożej, które są  przenoszone na miejsce spotkania widzących z Matką Boża a następnie palone).  Od godziny 18:00 udział w  międzynarodowym nabożeństwie. Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu. Nocleg i obiadokolacja w Medugorje.

DZIEŃ 3:  22.06.2019 sobota
Wejście na górę Podbrdo – miejsce pierwszych objawień Matki Bożej. Powrót na śniadanie. Przejazd na Wodospady Kravice. Odpoczynek połączony z ewentualną kąpielą. W drodze powrotnej nawiedzimy skansen wsi Hercegowińskiej. Od godziny 18:00 udział w  międzynarodowym nabożeństwie. Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu. Obiadokolacja i nocleg w Medugorje.

DZIEŃ 4:  23.06.2019  niedziela
Śniadanie, Dla chętnych wczesny wyjazd i udział w Marszu Pokoju. Piesze wyjście z klasztoru franciszkanów w Humcu do parafii św. Jakuba w Medugorje (przyjście na  godz.10.00) Zakończeniem jest adoracja Najświętszego Sakramentu na placu przed kościołem św. Jakuba. Osoby, które nie pójdą na marsz zapraszamy na godz. 09:30 na plac przed kościołem na powitanie pielgrzymów i udział w adoracji.
Przejazd do Mostaru - zwiedzanie miasta o wyjątkowej orientalnej architekturze ze słynnym średniowiecznym mostem przez rzekę Neretwę następnie do Szirokiego Briegu i  nawiedzenie miasta gdzie jest grób zamordowanych Zakonników Franciszkańskich- Męczenników II Wojny Światowej. Od godziny 18:00 udział w  międzynarodowym nabożeństwie. Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu. Obiadokolacja i nocleg w Medugorje.

DZIEŃ 5:  24.06.2019 poniedziałek
Wczesne wyjście na górę Kriżevac, w drodze na szczyt odprawiamy Drogę Krzyżową. Powrót na śniadanie.   Spotkanie w Cinacolo - jest to wspólnota założona przez s. Elwirę dla osób pragnących zerwać z nałogiem narkotykowym i innymi nałogami, m.in. uzależnienia od komputera. Od godziny 18:00 udział w międzynarodowym  nabożeństwie.  W miarę możliwości spotkania z wizjonerami i ojcami Franciszkanami posługującymi w Sanktuarium. Czas wolny. Od godziny 18:00 udział w  międzynarodowym nabożeństwie. Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu. Obiadokolacja i nocleg w Medugorje.

DZIEŃ 6:  25.06.2019 wtorek
Śniadanie.  Dzień spędzimy wg programu przedstawionego przez parafię w Medugorje – szczegóły obecnie nie są znane. Uroczysta Msza Święta z okazji 38 Rocznicy Objawień. Każdego 25 dnia miesiąca widząca Maria Pavlovic-Lunetti otrzymuje Orędzie od Matki Bożej dla całego świata. W miarę możliwości wyjazd na basen. Obiadokolacja i nocleg w Medugorje.

DZIEŃ 7:  26.06.2019 środa
Śniadanie. Fakultatywny wyjazd do Dubrownika (35 euro przy grupie 35 osobowej) lub ewentualnie pobyt w Medugorje na modlitwie.  Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 8:  27.06.2019 czwartek
Śniadanie. Msza Święta. Pożegnanie z Matką Bożą. Wyjazd z Medugorje, przejazd do Ludbregu - Sanktuarium Krwi Chrystusa w Chorwacji. Zapoznanie się z historią Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9  28.06.2019 piątek
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przewidywany przyjazd w godzinach wieczornych.


ŚWIADCZENIA:
Transport autokarem  klimatyzowanym, komfortowym (lotnicze siedzenia, barek, video, WC)
8 noclegów,
8 Śniadań i  7 obiadokolacji
Opieka pilota  
Opieka duszpasterska
Ubezpieczenie KL, NNW
NOWOŚĆ! ubez. od chorób przewlekłych w cenie!    

CENA NIE ZAWIERA:
Miejscowych przewodników w  Mostarze,
Parkingi,
Opłaty w Medugorje za tłumaczenie i wjazd
Napoi do obiadokolacji
Zabrać -  ok. 25 EURO na pokrycie tych  kosztów.Pieniądze do rozliczenia z grupą

Uwagi praktyczne:
Należy zabrać ze sobą: małą poduszkę, koc ( potrzebny tylko w autobusie ),nakrycie głowy, małe składane krzesełko, suchy prowiant na drogę. Warto zabrać 300 koron czeskich na drogę. W Medugorje kupujemy za euro, dolary i złotówki w niektórych sklepach.
UWAGA! . należy zabrać małe radio UKF ze słuchawkami, o częstotliwości odbierania 86-108 lub telefon komórkowy ze słuchawkami. Organizator  nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawimy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.

UWAGA! Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os
Cena  dla grupy od 40 osób płacących.

Szczegóły

  • Termin: 20-28.06.2019
  • Kierunek: Medugorje
  • Cena: 699 zł + 240 e
  • Liczba noclegów: 8
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!