Malta - śladami Św. Pawła

PROGRAM:

DZIEŃ 1  
Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu im. Mikołaja Kopernika o godz. 08:30. Msza Święta na lotnisku. Wylot o godz. 11:00 przez Frankfurt na Maltę. Przylot o godz. 16:15. Przejazd do hotelu Canifor w mieście Buggiba, który leży nad zatoką św. Pawła. Zatoka w której rozbił się statek wiozący św. Pawła do Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.  

DZIEŃ 2 
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie VALLETTY – stolicy Malty - (najmniejsza stolica europejska, położona na półwyspie SCIBERRAS pomiędzy dwiema zatokami Grand HARBOUR  i Marsamxett): Górne Ogrody Barracca, Katedra Św. Jana (gdzie znajduje się jedno z najsłynniejszych dzieł Caravaggio ¬ - Ścięcie Św. Jana), Kościół Św. Pawła rozbitka, gdzie znajdują się jego relikwie – Msza Święta. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie wyspy: miasto Rabat – kościół farny Św. Pawła – z grotą, w której mieszkał św. Paweł, gdy przebywał 3 miesiące na Malcie, kaplica św. Publiusza, Katakumby św. Pawła. Następnie przejazd do MDINY – spacer urokliwymi wąskimi uliczkami pełnymi kamienic maltańskich  arystokratów, Katedry Św. Pawła. Miasto uzyskało nazwę miasta ciszy, jest to pierwsza stolica Malty, położona w centralnej części wyspy. Miasto położone na wzgórzu skąd roztacza się szeroki widok na wyspę.  Czas wolny na kawę i podziwianie widoków. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4  
Śniadanie. Wycieczka fakultatywna na Sycylię  (koszt 160 EUR; przejazd promem na Sycylię, następnie autokarem zwiedzanie południowej części wyspy, łącznie z wulkanem Etna) lub czas wolny na plażowanie w Buggidzie. Ewentualnie dla chętnych inna atrakcja lokalna we własnym zakresie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5   
Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo - Lazurowe Okno, Skała Grzyb, Wewnętrzne Okno, Sanktuarium Matki Bożej Ta’Pinu (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych wyspy), Xlendi romantyczna wioska położona nad zatoką, u podnóża wapiennych klifów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6  
Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę po historycznych miejscach na Malcie:
SENGLEA – Vedette – najpiękniejszy punkt widokowy. VITTORIOSA - Birgu – miasteczko, w którym rezydowali rycerze zakonni. COSPICUA – kolegiata NMP Niepokalanego Poczęcia. Obiadokolacja i  nocleg  w hotelu.

DZIEŃ 7  
Msza Święta. Śniadanie. Czas na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot o godz. 12:45. Przylot do Wrocławia o godz. 18:15.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA ZAWIERA:
Transport autokarem na Malcie
6  Śniadań  i  6 obiadokolacji
6 noclegów
Opieka pilota i duszpasterza
Przewodnika miejscowego
Bilety wstępu, parkingi
Przejazd statkiem i promem na wyspę Gozo
Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
opłata TFG – 10 zł
NOWOŚĆ! UBEZP.  OD  CHORÓB PRZEWLEKŁYCH  W  CENIE!
    
CENA NIE ZAWIERA:
Napoi do obiadokolacji
Wycieczki na Sycylię


Chęć otrzymania faktury VAT prosimy zgłosić przed wyjazdem w formie pisemnej.

ZAPRASZAMY  DO BIURA   ALFA-TUR®

Szczegóły

  • Termin: 21-28.09.2019
  • Kierunek: Malta
  • Cena: 1600 zł + 499 e
  • Liczba noclegów: 6
  • Środki podróży: samolot, autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16