Meksyk - Odpust w Guadalupe

PROGRAM
DZIEŃ 1/   3.12.18
WARSZAWA – PARYŻ - MEKSYK
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do miasta Meksyk z przesiadką w Paryżu. Zakwaterowanie i  kolacja w.

DZIEŃ 2/  4.12.18
BAZYLIKA NAJŚW. MARYI PANNY – SPOJRZENIE  MARYI W ŻYWE JEJ OCZY
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z GuadalupeMsza Św. Zwiedzanie kompleksów Bazyliki Najświętszej Marii Panny. Dawna Bazylika – dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek, wzniesionych na miejscu, które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękna fontanną „Ofiarowanie”. Kaplica del cerrito, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na dokonanie zakupów w sklepie oficjalnym bazyliki, film DVD w języku polskim o Objawieniach.
Przejazd do TEOTHUACAN - najważniejsze miasto prekolumbijskie Mezoameryki, rozwijało się od pierwszego wieku przed naszą erą do VIII wieku naszej ery. Cytadela Pierzastego Węża Quetzacoatla – jedyna budowla, która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Pałac Pierzastych Muszli –budowla z przepięknie zachowanym freskiem procesji papug. Pałac Pierzastych Motyli, Plac Księżycowy ze słynną Piramidą Księżyca. Piramida Słońca - możliwość wejścia na szczyt Piramidy.
Warsztat obsydianu – przed zwiedzaniem strefy archeologicznej udamy się do warsztatu świętego kamienia Azteków obsydian. Poznamy jego pochodzenie i zasady obróbki. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek z obsydianu.Obiadokolacja typu szwedzki stół  w lokalnej restauracji, nocleg.
DZIEŃ 3/  5.12.18
MIASTO MEKSYK
Śniadanie.Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera – przedstawiają 300 lat historii Meksyku, namalowane na ścianach dziedzińca Pałacu Narodowego, w którym znajdują się biura Prezydenta Meksyku. Pałac Narodowy znajduje się na miejscu dawnej rezydencji ostatniego z królów Azteków Moktezumy.  Katedra Metropolitańska. Jedna z pierwszych świątyń Meksyku. Największa w Meksyku. Słynna Kaplica przebaczenia z uwielbianą przez Meksykanów figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny. Ołtarz Króli, dzieło mistrzowskie baroku meksykańskiego. Przejazd najpiękniejszą i najbardziej reprezentacyjną ulicą Meksyku – Reforma. Powstała za czasów cesarza Maksymiliana, i miała naśladować francuskie ChampsElysee. Dzisiaj wzdłuż Reformy ustawiono pomniki najbardziej znanych osobistości historii Meksyku i Ameryk – Krzysztof Kolumb, Cuahutemoc i najważniejszy Pomnik Anioła Niepodległości wystawiony z okazji 100- letniej rocznicy  wybuchu Rewolucji Narodowowyzwoleńczej w 1810 roku.Dojazd do Chapultepec, zwiedzanie Muzeum Antropologii. Największe muzeum zbiorów kultur mezoamerykańskich. Zaprojektowany przez najbardziej znanego architekta meksykańskiego Pedro Ramirez Vazquez. Wizyta w muzeum około półtorej godziny. Zobaczymy niektóre sale reprezentujące najważniejsze kultury prekolumbijskie. Powrót do hotelu  na kolację i nocleg.

 DZIEŃ 4/  6.12.18
PUEBLA – TENANGO DEL AIRE
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” – Puebla. Zwiedzanie katedry oraz kościoła  Santo  Domingo. Przejazd do prowadzonego przez polskich księży Pallotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5/    7.12.18
CUERNAVACA – ACAPULCO
Śniadanie– Wizyta w CUERNAVACA – mieście wiecznej wiosny.Przejazd do Acapulco. Kolacja i  nocleg.

DZIEŃ 6,7 i 8/ 8-10.12.18
ACAPULCO – QUEBARDE
Śniadania. Msze Św. Pobyt w hotelu i na plaży All Inclusive, Relax- wypoczynek  nad PACYFIKIEM -  wyjątkowo atrakcyjne  miejsce do regeneracji sił –  kurort światowej sławy. Wyjazd  na pokaz skoków do wody  z wys. 40 m na Quebarde. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Obiadokolacje i noclegi.

DZIEŃ 9/  11.12.18.
ACAPULCO – TAXCO – MEKSYK
Śniadanie, ranoprzejazd do Meksyku, przez stolicę srebra TAXCO. Po drodze wizyta w sklepie warsztacie, zapoznanie z produkcją wyrobów ze srebra, degustacja lokalnego drinka Berta. Zwiedzanie Kościoła wybudowanego przez ojca dla syna SANTA  PRISCA. Czas na zakupy srebra. Zakwaterowanie w hotelu w Meksyku. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10/ 12.12.18
WIELKIE UROCZYSTOŚCI W GUADALUPE MSZA ŚW.ODPUSTOWA-MSZA RÓŻ
Śniadanie, uczestnictwo w obchodach Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadalupe  - patronki życia poczętego. Na tę uroczystość  przyjeżdżają miliony ludzi z różnych  państw świata i  poszczególnych szczepów Indianie. Amerykanie  z południa i z północy przyjeżdżają do swojej patronki – do swojej jak JĄ  nazywają  CESARZOWEJ. Jest to wyjątkowy, niepowtarzalny w całym roku -   dzień w państwie i mieście MEKSYK.
Przejazd do XOCHIMILCO  (pływające ogrody) na godzinny rejs z lunchem. Powrót do hotelu.Obiadokolacja i nocleg
DZIEŃ 11/  13.12.18
TEPOTZOTLAN
Nawiedzimy kościół i klasztor św. Krzyża, ze słynnym i unikatowym drzewem, które rodzi kolce w kształcie krzyża, stare miasto – kolebka walki o niepodległość Meksyku, oraz Wzgórze Dzwonów.
Przejazd do TEPOTZOTLAN – przepiękne kolonialne, meksykańskie miasteczko, gdzie znajduje się Muzeum Wicekrólestwa z przepięknym barokowym Kościołem. Przejazd do  miasta Meksyk. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w lokalnej  restauracji. Powrót do  hotelu

DZIEŃ 12/  14.12.18
MEKSYK – GUADELUPE
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,  przejazd  do dzielnicy Coyohacan, - zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela, wizyta na typowej meksykańskiej hali targowej. W kolejności przejazd do Bazyliki Maryi Panny  w Guadalupe. Pożegnanie z Matką Bożą, Msza Święta.
Obiad u Sióstr Benedyktynek, modlitwa  w miejscowej  kaplicy.  Przejazd na lotnisko. Wylot z Mexico City.


DZIEŃ 13/ 15.12.18
MEKSYK - PARYŻ - WARSZAWA
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina  dnia 15-go  grudnia  

CENA OBEJMUJE:
•    Noclegi w hotelach. Pokoje dwuosobowe z łazienkami
•    Dwa posiłki dziennie w części objazdowej w Meksyku
•    Pakiet All Inclusive w Acapulco;
•    W Meksyku: soki, kawę i herbatę w czasie śniadań
•    Transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem, wyposażonym w odtwarzacz CD, DVD i mikrofon; przy grupach
mniejszych niz. 16 pax samochód typu VAN lub Minibus.
•    Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas całego pobytu w Meksyku
•    Codzienne Msze Święte w kościołach ewentualnie w specjalnie zamówionych salach w hotelach;
•    Napiwki w hotelach (bellboys, pokojówki) i w restauracjach
•    Bilety wstępu do wszystkich muzeów, stref archeologicznych oraz  parków narodowych
•    Opłaty za wszystkie atrakcje zgodnie z programem – rejs z  w Xochimilco
•    Skoki Quebrada w Acapulco
•    Napiwki dla walizkowych w dzień przylotu do Meksyku
•    Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą KL + NNW
•    Bilety LOT- u
Program będzie zrealizowany w całości – kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie

Szczegóły

  • Termin: 3-15.12.2018
  • Kierunek: Meksyk
  • Cena: 4500 zł + 1390 USD
  • Liczba noclegów: 10
  • Środki podróży: Autokar, samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16