Medugorie - 41-sza R.Objawień Maryji autokar

PROGRAM:

DZIEŃ 1:    19.06.22 niedziela
Zbiórka o godz 16:30 par. Matki Bożej Królowej Pokoju we Wrocławiu  wyjazd godz 17:00 ( po drodze możliwośc zabrania osób po wczesniejszym umówieniu. Wyjazd autokarem  do Medjugorie przez Czechy, Austrię, Słowację i Chorwację . Dobry czas do poznania historii objawień przez wykłady i filmy.  Wyżywienie we własnym zakresie i śniadanie też.

DZIEŃ 2:    20.06.22 poniedziałek
zwiedzanie Zadaru ok. 3 godz. Historia mówi, że Zadar jest starszy od Rzymu. Symbolem Zadaru jest kościól św. Donata z bardzo dobrą akustyką i katedra św. Anastazii, która kryje w sarkofagu z IX wieku szczątki Świętej i św. Donata.  Forum Rzymskie i Organy Morskie – jest to fascynująca atrakcja turystyczna dostępna tylko w Zadarze. Oficjalne otwarcie organów nastąpiło 15.04.2005. Zajmują 70 m długości nabrzeża i są podzielone na siedem części.  Przyjazd do Medugorje  zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Udział w programie wieczornym parafii , który rozpoczyna się o godz 18:00 Różańcem Świętym. Odmawiana jest część Radosna i Bolesna. Około godz 18:40 jest sygnalizowane przez muzykę, że tam gdzie są widzący ( trzy osoby z sześciu widzących Iwan, Maria i Vicka w dalszym ciągu codziennie widzą Matkę Bożą ) właśnie rozpoczęło się objawienie. Następnie o 19:00 międzynarodowa Msza Święta z polskim tłumaczeniem przez słuchawki. Potem poświęcenie dewocjonaliów i ( w zależności od dnia)  modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, Adoracja Najświętszego Sakramentu , Adoracja Krzyża Świętego lub część  Chwalebna Różańca Świętego.  

DZIEŃ 3 -7  
Pobyt w Medugorje:  Zapoznanie z historią i topografią parafii św. Jakuba : nawiedzenie kościoła parafialnego, przejście do figury  Matki Bożej Królowej Pokoju, następnie ołtarza polowego, dalej pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i kolejno na cmentarz parafialny gdzie spoczywa ciało o. Slavko Barbaric̀a -  franciszkanina, który całym sercem oddał się sprawie objawień Matki Bożej. Chronił Widzących, opiekował się ofiarami wojny, pisał książki i nakręcał filmy. Miał wielki wpływ na rozwój Sanktuarium. Następnie odwiedzenie parafialnego punktu informacyjnego (tam możemy zostawiać  listy do Matki Bożej, które są  przenoszone na miejsce spotkań widzących z Matką Bożą i potem palone). Wejście na górę  Podbrdo (Górę Objawień):  różaniec i modlitwa indywidualna w miejscu Objawień; modlitwa przy Niebieskim Krzyżu; Droga Krzyżowa na górę Križevac; udział w spotkaniach we wspólnocie Cenacolo – wspólnota osób w przeszłości uwikłanych w  narkotyki i inne  uzależnienia. Wiarygodne świadectwa ludzi młodych, którzy powrócili do życia w wierze i radości,  mogą być bardzo pomocne dla wielu rodzin w Polsce , które borykają się z podobnymi problemami. Spotkanie w zamku z Nancy i Patrykiem byłymi kanadyjskimi milionerami, którzy pod wpływem orędzi Matki Bożej z Medugorie nawrócili się, zmienili swoje życie i zamieszkali w Medugorie. Swoim świadectwem zmieniają myślenie wielu ludzi...Cenny czas na indywidualną modlitwę i możliwość odprawienia generalnej  Spowiedzi Świętej. Udział w codziennych nabożeństwach wieczornych: Różaniec, międzynarodowa Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, poświęcenie zakupionych dewocjonaliów.  W miarę możliwości spotkania z wizjonerami i oo. Franciszkanami posługującymi w Sanktuarium.
24.06 Wyjazd rano dla chętnych do Humca i udział w Marszu Pokoju- każdego roku pielgrzymi idą ok.13 km do Medugorie i marsz kończy się Adoracją Najświętszego Sakramentu na placu przed kościołem sw. Jakuba
Mostar – jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położonego  wśród szczytów Gór Dynarskich . W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów osmańskich o wyjątkowej orientalnej architekturze. Głównym zabytkiem  wpisanym na listę UNESCO jest XVI wieczny kamienny Stary Most spinający ze sobą dwa brzegi rzeki Neretwy. Warto zobaczyć również meczet Koski Mehmed Pashy  oraz pospacerować urokliwymi uliczkami Starego Miasta  
Wodospady Kravice – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 m szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 metrów. Tam planujemy kilkugodzinny odpoczynek.
Sarajewo – stolica Bośni i Hercegowiny, zwiedzanie historycznego  miasta,  miejsca zamachu na następcę tronu Austro-Węgier  arcyksięcia austriackiego  Franciszka Ferdynanda d’Este i   jego małżonki Zofii księżny Hohenberg . Była to bezpośrednia przyczyna rozpoczęcia I-szej Wojny Światowej. Zwiedzanie muzeum związanego z tym wydarzeniem, spacer przez miasto: Ratusz, katedra Serca Jezusowego, sobór Narodzenia Matki Bożej, targ orientalny, czas wolny na kawę  specjalnie parzoną i miejscowe przysmaki.
Tichalina – parafia, w której znajduje się figura Matki Bożej najbardziej znana na świecie. Dzieci, pytane jak wygląda Matka Boża, opisując Jej piękno , porównywały właśnie do tej figury.
Sziroki Brieg - nawiedzenie klasztoru gdzie  jest grób zamordowanych 36 Zakonników Franciszkańskich- Męczenników II Wojny Światowej.

Surmanci – NOWOŚĆ - kilka km od Medugorie w kościele znajduje się cudowny obraz Jezusa Miłosiernego, przy tym obrazie ( jeszcze we Włoszech) miało miejsce cudowne uzdrowienie Ugo Festa w 1990 roku,  to uzdrowienie jest w aktach procesu, który wyniósł św. Faustynę na ołtarze.

DZIEŃ 8: 26.06.22 niedziela
Msza Święta pożegnalna, śniadanie, wyjazd autobusikami do Surmanci  czas wolny na przemyślenia,  lunch  i wyjazd do Polski, we Wrocławiu  we wtorek  godz. południowych

DZIEŃ 9: 27.06.22 poniedziałek
Zakończenie pielgrzymki w miejscu wyjazdu.

Program wyjazdu jest bardzo bogaty i tani jak na swoje wartości, wycieczka do Sarajewa , zwykle jest fakultatywnie. A celem pielgrzymki jest wynagradzanie za nasze grzechy i modlitwa o pokój. Cena jest obliczona dla grupy 40-to  osobowej.

ŚWIADCZENIA:
Transport autokarem  klimatyzowanym, (lotnicze siedzenia, barek, video,WC)
Noclegi w pensjonacie w Medugorje w pok 2/3os.
6 śniadań , 6 obiadokolacji, 6 noclegów + lunch
Opieka pilota
Fundusze gwarancyjne
Wycieczki wymienione w programie ( transport )
Ubezpieczenie KL, NNW ,NOWOŚĆ!ubezpieczenie od chorób przewlekłych w cenie!    
    
CENA NIE ZAWIERA:
Miejscowych przewodników w Medugorie, Mostarze,  Sarajewie
biletu  wstępu na Wodospady Kravice
Parkingi,
Opłaty w Medugorje za tłumaczenia i wjazd
zabrać 35 euro na pokrycie tych kosztów,
pieniądze są rozliczane z grupą,  
opłata busa do Surmanci      


Uwagi praktyczne: Warunki wjazdowe w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną mogą ulegać  zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym. Należy zabrać ze sobą: ważny co najmniej 6 miesięcy, dowód osobisty lub paszport, koc lub poduszeczkę (potrzebne tylko w autokarze ), telefon komórkowy ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy Świętych i Adoracji Najświętszego Sakramentu na język polski, używane lekarstwa, odpowiednie, wygodne obuwie . W Medugorje kupujemy za kuny chorwackie, euro dolary. Waluta w Bośni i Hercegowinie to marka bośniacka !  Cena jest obliczona dla grupy  40 osób płacących.  
Chęć otrzymania faktury VAT prosimy zgłosić przed wyjazdem  w formie pisemnej z odpowiednimi danymi
Będzie możliwość zorganizowania wycieczki do Dubrownika dla chętnych.Szczegóły

  • Termin: 19-27.06.22
  • Kierunek: Medugorie - Sarajewo
  • Cena: 699 zł + 210 euro
  • Liczba noclegów: 6
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Popularne pakiety

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!