Medugorje 41-sza R.Objawień Maryji samolot

PROGRAM:
DZIEŃ 1:  20.06.2022 poniedziałek
Spotkanie na lotnisku im. Mikołaja Kopernika  we Wrocławiu o godz.11:00 odprawa i ew. załatwienie spraw związanych z testami. Przylot do Zadaru 14:35 i przejazd do  Medugorje . Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Udział w stałym programie wieczornym parafii , który rozpoczyna się o godz 18:00 Różańcem Świętym. Około godz 18:40 jest sygnalizowane przez muzykę, że tam gdzie są widzący (trzy osoby z sześciu widzących: Iwan, Maria i Vicka w dalszym ciągu codziennie widzą Matkę Bożą), właśnie rozpoczęło się objawienie. Następnie o 19:00 międzynarodowa Msza Święta z polskim tłumaczeniem przez słuchawki. Potem poświęcenie dewocjonaliów i (w zależności od dnia),  modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, Adoracja Najświętszego Sakramentu , Adoracja Krzyża Świętego lub Chwalebna część Różańca Świętego.  

DZIEŃ 2 - 7  Pobyt w Medugorje:  Zapoznanie z historią i topografią parafii św. Jakuba : nawiedzenie kościoła parafialnego, przejście do figury  Matki Bożej Królowej Pokoju, następnie ołtarza polowego, dalej pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i kolejno na cmentarz parafialny gdzie spoczywa ciało o. Slavko Barbaric̀a -  franciszkanina, który całym sercem oddał się sprawie objawień Matki Bożej. Chronił Widzących, opiekował się ofiarami wojny, pisał książki i nakręcał filmy. Miał wielki wpływ na rozwój Sanktuarium. Odwiedzenie parafialnego punktu informacyjnego (tam możemy zostawić listy do Matki Bożej, które są  następnie przenoszone na miejsce spotkań widzących z Matką Bożą i potem palone). Wejście na górę  Podbrdo (Górę Objawień):  różaniec i modlitwa indywidualna w miejscu Objawień; modlitwa przy Niebieskim Krzyżu; Droga Krzyżowa na górę Križevac; udział w spotkaniach we wspólnocie Cenacolo – wspólnota osób w przeszłości uwikłanych w  narkotyki i inne  uzależnienia. Wiarygodne świadectwa ludzi młodych, którzy powrócili do życia w wierze i radości mogą być bardzo pomocne dla wielu rodzin w Polsce , które borykają się z podobnymi problemami. Spotkanie w zamku z Nancy i Patrykiem byłymi kanadyjskimi milionerami, którzy pod wpływem orędzi Matki Bożej z Medugorie nawrócili się, zmienili swoje życie i zamieszkali w Medugorje. Swoim świadectwem zmieniają myślenie wielu ludzi. Cenny czas na indywidualną modlitwę i możliwość odprawienia generalnej  Spowiedzi Świętej. Udział w codziennych nabożeństwach wieczornych. W miarę możliwości spotkania z wizjonerami i oo. Franciszkanami posługującymi w Sanktuarium. 24.06.22 Dla chętnych, wczesny wyjazd ok.05:30 i udział w Marszu Pokoju – jest to piesze przejście z klasztoru Franciszkanów w Humcu do parafii św. Jakuba w Medugorje ( trasa ok 13 km, przyjście na  godz.10.00). Zakończeniem jest adoracja Najświętszego Sakramentu na placu przed kościołem św. Jakuba. Osoby, które nie pójdą na marsz zapraszamy na godz. 09:30 na plac przed kościołem  na powitanie pielgrzymów i udział w Adoracji. 25.06.22 Uroczysta Msza Święta z okazji 41 Rocznicy Objawień o godz 19:00. Każdego 25 dnia miesiąca widząca Maria Pavlovic-Lunetti otrzymuje Orędzie od Matki Bożej dla całego świata.

Mostar -  w trakcie pobytu wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położonego  wśród szczytów Gór Dynarskich . W swoim sercu miasto skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich o wyjątkowej orientalnej architekturze. Głównym zabytkiem  wpisanym na listę UNESCO jest XVI wieczny kamienny Stary Most spinający ze sobą dwa brzegi rzeki Neretwy. Warto zobaczyć również meczet Koski Mehmed Pashy  oraz pospacerować urokliwymi uliczkami Starego Miasta.
Wodospady Kravice – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się na ponad 100 m szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 metrów. Tam planujemy kilkugodzinny odpoczynek.
Sarajewo -  wyjazd do stolicy Bośni i Hercegowiny, zwiedzanie historycznego  miasta,  miejsca zamachu na następcę tronu Austro-Węgier, arcyksięcia austriackiego  Franciszka Ferdynanda d’Este i jego małżonki Zofii księżny Hohenberg.  Wydarzenie stało się bezpośrednią przyczyną rozpoczęcia I-szej Wojny Światowej. Zwiedzanie muzeum związanego z tym wydarzeniem, spacer przez miasto: Ratusz, katedra Serca Jezusowego, sobór Narodzenia Matki Bożej, targ orientalny, czas wolny na kawę specjalnie parzoną i miejscowe przysmaki.
Tichalina – parafia, w której znajduje się figura Matki Bożej najbardziej znana na świecie. Dzieci, pytane jak wygląda Matka Boża, opisując Jej piękno , porównywały właśnie do tej figury.
Sziroki Brieg - nawiedzenie klasztoru gdzie  jest grób zamordowanych 36 Zakonników Franciszkańskich- Męczenników II Wojny Światowej

DZIEŃ 8:  27.06.2022 poniedziałek
Śniadanie wczesne i wyjazd do Zadaru. Przylot do Wrocławia 12:35

Podczas pobytu w Medjugorie codziennie  śniadania i obiadokolacje.
Będzie możliwość zorganizowania wycieczki do Dubrownika dla chętnych.

ŚWIADCZENIA:
Transport samolot i bus
7 noclegów, 7 śniadań i 7 obiadokolacji
Opieka pilota  
opłata za Turystyczny Fundusz
opłata za Pomocowy Fundusz
Ubezpieczenie KL, NNW, ubezp. od kosztów chorób przewlekłych w cenie wyjazdu
wszystkie wycieczki ( transport )    

CENA NIE ZAWIERA:

Miejscowych przewodników w Medugorie,  Mostarze,  Sarajewie
biletu  wstępu na Wodospady Kravice
Parkingi,
Opłaty w Medugorje za tłumaczenia i wjazd

Zabrać45 EURO na pokrycie tych kosztów.

Uwagi praktyczne:   Warunki wjazdowe w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną mogą ulegać  zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu, jeżeli te zmiany wystąpią. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.
Należy zabrać ze sobą: ważny co najmniej 6 miesięcy, dowód osobisty lub paszport, telefon komórkowy ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy Świętych i Adoracji Najświętszego Sakramentu na język polski, używane lekarstwa, odpowiednie, wygodne obuwie . koc lub poduszeczkę (potrzebne tylko w autokarze. W Medugorje kupujemy za kuny chorwackie, euro, dolary. Waluta w Bośni i Hercegowinie to marka bośniacka !
Cena jest obliczona dla grupy  40 osób płacących.  
Chęć otrzymania faktury VAT prosimy zgłosić przed wyjazdem  w formie pisemnej z odpowiednimi danymi.Szczegóły

  • Termin: 20 - 27.06. 2022
  • Kierunek: Medugorie
  • Cena: 2490 zł
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Popularne pakiety

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!