Grecja śladami Św. Pawła

PROGRAM:

Dzień 1.
Spotkanie na lotnisku. Wylot do Aten. Przylot. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2.
Śniadanie. Zwiedzanie: Delfy (w tym miejscu, gdzie mitologia wyznaczyła środek świata, znajduje się najsłynniejsza wyrocznia starożytności) - zwiedzanie ruin Świętego Okręgu, Teatr Antyczny na 5000 widzów, legendarny "Omfalos" (pępek świata), Stadion. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3.
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4.
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie słynnych Meteorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim. Zwiedzimy wnętrza Cerkwii z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5.
Śniadanie. Zwiedzanie Olimpu: wąwóz rzeki Enipeas, zwiedzanie kamiennego miasta Litochoro. Czas wolny - wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6.
Śniadanie. Przejazd do Tesalonik - miasta gdzie urodzili się bracia Cyryl i Metody, którzy zostali ogłoszeni w 1980 roku przez Papieża Jana Pawła II współpatronami Europy. Spacer po mieście: Bazylika św. Demetriusza patrona miasta i jego opiekuna, triumfalny łuk Galeriusza, Biała Wieża - symbol miasta. Zwiedzanie Kawalii, miejsca skrzyżowania trzech kultur: greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej, miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. Przejazd do Filipii, od której Św. Paweł rozpoczął w 49 r. swą misję w Europie. W Filippi św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim - św. Lidię. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7.
Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8.
Śniadanie. Przejazd pod pomnik Leonidasa - Termopile. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9.
Śniadanie. Zwiedzanie ruin starożytnego Koryntu (Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene). Mykeny - Mury Cyklopie, Lwia Brama, Groby Szybowe i Grób Agamemnona. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie słynnego z akustyki teatru antycznego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10.
Śniadanie. Zwiedzanie Aten: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), Parlament, spacer po Plaka (stary stadion olimpijski). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko do Aten. Wylot. Przylot do Polski.

CENA ZAWIERA
przelot samolotem,
10 noclegów w hotelach *** pokoje 2 os. z łazienkami, 1 / 3
wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji,
transfery autokarem na miejscu,
opieka pilota,
opieka duszpasterska,
ubezpieczenie NNW i KL.

CENA NIE ZAWIERA
biletów wstępu, przewodników miejscowych - 110 €/os. - kwotę zbiera pilot,
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 15 zł/os.,
Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotna) - 15 zł/os.,
test na obecność koronawirusa typu PCR - ok. 450 zł/os.

WAŻNE!!!
UWAGA!!!
Osoby przyjeżdżające do Grecji powinny posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu: PCR (wykonanego nie wcześniej niż 72 h przed przyjazdem) lub testu antygenowego (wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przyjazdem). Test należy przeprowadzić w laboratorium. Zaświadczenie o negatywnym wyniku powinno zostać sporządzone w j. angielskim. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci które ukończyły 12 lat), niezależnie od sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju wyjazdu.
Od osób, które ukończyły szczepienie (tj. minęło 14 pełnych dni od podania ostatniej dawki szczepienia, w zależności od liczby wymaganych dawek) i są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia wydane przez uprawniony organ publiczny, nie wymaga się zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR. Zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim i/lub greckim.
Szczepionki, które zostały uznane przez greckie władze graniczne to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca - Oxford, Novavax, Johnson & Johnson - Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
Osoby, które przeszły zakażenie Covid-19 mogą wjechać do Grecji na podstawie zaświadczenia o przejściu Covid-19 ważnego w terminie od 30. do 180. dnia po pierwszym pozytywnym wyniku testu (np. Unijny Certyfikat COVID (UCC) ozdrowieńca). Oryginalny wynik musi być wydany w jednym z języków: grecki, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański lub rosyjski.
Każda osoba, która przyjeżdża do Grecji, niezależnie od posiadanego testu/zaświadczenia może zostać poddana losowej kontroli stanu zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się losowemu badaniu na obecność koronawirusa mogą spotkać się z odmową wjazdu na terytorium Grecji. Podróżni i osoby im towarzyszące u których stwierdzono obecność wirusa SARS CoV2 zostaną objęci izolacją w hotelach kwarantannowych, gdzie zostaną poddani dalszym testom PCR w celu potwierdzenia wstępnej diagnozy. Podróżni będą przebywać w warunkach kwarantanny przez co najmniej 10 dni. Osoby, które zachorowały mimo zaszczepienia będą przebywały w warunkach kwarantanny 7 dni. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny będzie negatywny wynik testu PCR na 1 dzień przed jej końcem. Koszty zakwaterowania w hotelach kwarantannowych pokrywa państwo greckie.

PaN

Szczegóły

  • Termin: 19-29.09.2021
  • Kierunek: Grecja
  • Cena: 4500 zł
  • Liczba noclegów: 10
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!