Włochy samolotem

Program:

DZIEŃ 1
Wylot z Wrocławia Przejazd do hotelu. Obiadokolacja nocleg.

DZIEŃ 2
wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. przejazd do Asyżu. - zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i św. Klary oraz zwiedzanie przepięknie zachowanego średniowiecznego miasta Asyżu, Bazyliki św. Klary i Matki Bożej Anielskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do św. Rity.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium i grobu Św. Rity – patronki od spraw trudnych i niemożliwych - Msza Święta. Przejazd do Rocaporeny – miejsca, gdzie urodziła się św. Rita. koniecznie kupujemy pierścień ślubny św. Rity :) Wyjazd do Collevalenzy – nawiedzenie Sanktuarium Miłości Miłosiernej. Tu 22 listopada 1981 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przybył jako pielgrzym, aby na nowo ogłosić przesłanie Encykliki ”Dives in misericordia”. Nawiedzenie grobu bł. - Matki Speranzy i możliwość nabrania cudownej wody, która wypływa z głębokości 120 metrów. W tym miejscu jest również łaskami słynący krzyż Pana Jezusa (wpisz w google … Matka Speranza z Collevalenzy… a poznasz cudowne historie). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu. Przyjście pod Bazylikę św. Piotra na Anioł Pański. Czas wolny na zakup pamiątek. Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazyliki św. Piotra, przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie, Przejście pod Koloseum. Dalszy spacer przez Rzym: Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Forum Romanum. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd na Mszę Świętą i zwiedzanie św. Pawła za murami. Przejazd na Monte Cassino - zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego i nawiedzenie cmentarza Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd do Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Msza Święta w kościele św. Józefa i Madonny z Lourdes, gdzie jest grób o. Dolindo. Następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Katedra św. Januarego, poświęcona patronowi miasta, który ma chronić Neapol przed wszelkimi nieszczęściami. Uliczka San Gregorio Armeno, przy której znajdują się warsztaty rzemieślników tworzących kolorowe neapolitańskie szopki bożonarodzeniowe. Przejazd do Pompei. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Pompejańskiej (Madonny Różańcowej), nawiedzenie relikwii bł. Bartolo Longo - założyciela tego Sanktuarium. Przerwa na kawę. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovani Rotondo.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Nawiedzenie miejsc związanych z o.Pio - jego życiem i działalnością. Przejazd do Monte San Angelo - nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła – jedyne Sanktuarium niepoświęcone ręką ludzką!. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 9
Śniadanie. przejazd do Serracapriola – klasztor kapucynów z cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej, w którym znajduje się grób o. Matteo. O. Matteo z Agnone był niezwykłym kaznodzieją i egzorcystą. Żył na przełomie XVI i XVII wieku. Swoją ogromną pokorą i nieustanną modlitwą uwalniał ludzi od działania złego ducha. Przy jego grobie również teraz dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. W miarę możliwości organizujemy spotkanie z o. Cipriano de Meo, który jest prezesem Związku Egzorcystów i jednym z postulatorów procesu beatyfikacyjnego o. Matteo. Tutaj również studiował latach 1907-1908 brat Pio, późniejszy o. Pio. Przejazd do Manoppello - Sanktuarium Oblicza Chrystusa Zmartwychwstałego – cudowna chusta z bisioru ślimaka morskiego, Święte Oblicze nie ma żadnego śladu farby, jest półprzezroczyste. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rimini.

DZIEŃ 10
Wypoczynek nad morzem. Fakultatywnie: po południu wyjazd do Loreto. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 12
Wylot do Wrocławia.

CENA ZAWIERA:
przelot przejazd autokarem ( klimatyzacja, WC, barek ,video),
11 noclegów w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami),
11 obiadokolacji i 11 śniadań wzmocnionych z szynką i serem,
opieka pilota i duszpasterza
opłata TFG i TFP,
ubezpieczenie NNW, KL do 10 000 EURO oraz od skutków zaostrzenia CHOROBY PRZEWLEKŁEJ

CENA NIE ZAWIERA:
opłat za bilety wstępów, metro, parkingi, autostrady, wjazdy do miast, słuchawki, miejscowych przewodników 80-85 euro.
Zbiera pieniądze wyznaczona osoba z grupy i są do rozliczenia,

napoi do obiadokolacji

Szczegóły

  • Termin: 18-29.08.2021
  • Kierunek: Włochy
  • Cena: 1590 zł + 450 e
  • Liczba noclegów: 11
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!