Medugorje Rocznica Objawień

PROGRAM:

DZIEŃ 1:  19.06.2021 sobota
Wyjazd z Wrocławia godz.7:00( załatwienie spraw związanych z testami) .. następnie przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię , Chorwację. Przyjazd do Medugorje w godz południowych.

DZIEŃ 2:  20.06.2021 niedziela
Przyjazd do Medugorje. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Od godziny 18:00 udział w  międzynarodowym nabożeństwie: Różaniec , Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu. Nocleg w Medjugorje

DZIEŃ 3:  21.06.2021  poniedziałek
Wejście na górę Podbrdo – miejsce pierwszych objawień Matki Bożej. Powrót na śniadanie. Zapoznanie z historią i topografią parafii św. Jakuba : nawiedzenie kościoła parafialnego,przejście do ołtarza polowego,  przejście pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i następnie dalej na cmentarz parafialny gdzie znajduje się grób o. Slavko Barbaric̀a (jest to grób franciszkanina, który miał wielki wpływ na rozwój Sanktuarium), parafialny punkt informacyjny (tam możemy zostawić listy do Matki Bożej, które są  przynoszone na miejsce spotkań widzących z Matką Bożą a następnie palone). .  Spotkanie w Cinacolo - jest to wspólnota założona przez s. Elwirę dla osób pragnących zerwać z nałogiem narkotykowym i innymi nałogami, m.in. uzależnienia od komputera. Obiadokolacja i od godziny 18:00 udział w  międzynarodowym nabożeństwie: Różaniec , Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu. Nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 4:  22.06.2021 wtorek
Wczesne wyjście na górę Kriżevac, w drodze na szczyt odprawiamy Drogę Krzyżową. Powrót na śniadanie, czas wolny – lub udział w wyjeżdzie  na Wodospady Kravice ( bilet wstępu opłacamy indywidualnie)  odpoczynek połączony z ew. kąpielą. Obiadokolacja. Od godz 18:00 udział w międzynarodowym nabożeństwie. Nocleg w Medjugorje

DZIEŃ 5:  23.06.2021 środa
Śniadanie. . Przejazd do Mostaru - zwiedzanie miasta o wyjątkowej orientalnej architekturze ze słynnym średniowiecznym mostem nad  rzeką Neretwą,  następnie przejazd  do Szirokiego Briegu i  nawiedzenie klasztoru gdzie  jest grób zamordowanych 36 Zakonników Franciszkańskich- Męczenników II Wojny Światowej. Obiadokolacja i udział w międzynarodowym nabożeństwie. Nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 6:  24.06.2021 czwartek
Śniadanie. Dla chętnych wczesny wyjazd ok.05:30 i udział w Marszu Pokoju – jest to piesze przejście z klasztoru franciszkanów w Humcu do parafii św. Jakuba w Medugorje ( trasa ok 13 km, przyjście na  godz.10.00). Zakończeniem jest adoracja Najświętszego Sakramentu na placu przed kościołem św. Jakuba. Osoby, które nie pójdą na marsz zapraszamy na godz. 09:30 na plac przed kościołem  na powitanie pielgrzymów i udział w Adoracji.  Dla chętnych wyjazd na basen i zwiedzanie hercegowińskiej wsi .Obiadokolacja i od godz.18:00 udział w międzynarodowym  nabożeństwie. Nocleg w Medugorje.

DZIEŃ 7:  25.06.2021 piątek
Śniadanie. Wyjazd do Tihaliny – parafia, w której znajduje się figura Matki Bożej najbardziej znana na świecie. Dzieci, pytane jak wygląda Matka Boża, opisując Jej piękno , porównywały właśnie do tej figury.  W miarę możliwości spotkania z wizjonerami i ojcami Franciszkanami posługującymi w Sanktuarium. Uroczysta Msza Święta z okazji 40 Rocznicy Objawień o godz 19:00. Każdego 25 dnia miesiąca widząca Maria Pavlovic-Lunetti otrzymuje Orędzie od Matki Bożej dla całego świata. Obiadokolacja i nocleg w Medugorje.

DZIEŃ 8  26.06.2021 sobota
Śniadanie i wyjazd do Polski. Zatrzymujemy się w Splicie na 9 – godzin. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Dioklecjana, palmowa promenada,klasztor św. Franciszka. Msza Święta. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i plażowanie wraz z kąpielą w Adriatyku.

DZIEŃ 9  27.06.2021 niedziela
Przyjazd do Polski i Wrocławia w godzinach południowych.

ŚWIADCZENIA:
Transport autokarem  klimatyzowanym, komfortowym (lotnicze siedzenia, barek, video, WC)6 noclegów,
6 Śniadań i 6 obiadokolacji
Opieka pilota  
Opieka duszpasterska
opłata za Turystyczny Fundusz
opłata za Pomocowy Fundusz
Ubezpieczenie KL, NNW     

CENA NIE ZAWIERA:
Miejscowych przewodników w Medugorie,  Mostarze,  Splicie
biletu  wstępu na Wodospady Kravice
Parkingi,
Opłaty w Medugorje za tłumaczenia i wjazd
Zabrać -  ok.35 EURO na pokrycie tych  kosztów.
Pieniądze do rozliczenia z grupą , pozostające pieniądze będą przeznaczone na obiad w Splicie.

Uwagi praktyczne:
Należy zabrać ze sobą: małą poduszkę, koc ( potrzebny tylko w autobusie ),nakrycie głowy, małe składane krzesełko, suchy prowiant na drogę. Organizator  nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.
Warto zabrać 300 koron czeskich na drogę. W Medugorje kupujemy za kuny chorwackie, euro, dolary i złotówki w niektórych sklepach. Waluta w Bośni i Hercegowinie to marka bośniacka !

Szczegóły

  • Termin: 19-27.06.2021
  • Kierunek: Medugorje
  • Cena: 650 zł + 200 e
  • Liczba noclegów: 6
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!