Skandynawia - Szlakiem sw. Olafa

PROGRAM:

Dzień 1
Zbiórka przy kościele Matki Bożej Saletyńskiej przy ul. Cegielnianej w Krakowie. O ustalonej godzinie wyjazd do Gdyni/Świnoujścia. Wieczorem wypłynięcie w kierunku portu w Karlskrona/Ystad. Obiadokolacja i nocleg na promie.

Dzień 2
Rano przypłynięcie do Szwecji, śniadanie na promie. Przejazd do Oslo – stolicy Norwegii. Po drodze zwiedzanie Göteborga – drugiego co do wielkości miasta w Szwecji. Spacer po centrum miasta. Przejazd w kierunku Oslo. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w okolicy Oslo.

Dzień 3
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie stolicy Norwegii Oslo: Pałac Królewski, Parlament, Ratusz, park rzeźby Vigelanda. Po drodze postój przy jednym ze stavkirke – kościół klepkowy w Ringenbu. Przejazd do hotelu w okolicy Trondheim. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Trondheim: zwiedzanie dawnej stolicy Norwegii i jej „duchowego centrum”: katedra Nidaros zbudowana w miejscu pochówku św. Olafa – króla Norwegii oraz jej patrona, spacer po starówce z charakterystycznymi zabytkowymi magazynami i domami kupieckimi. Po drodze wizyta przy wodospadzie słynącym ze skaczących łososi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku lodowca Svartisen. Dla chętnych wyprawa na lodowiec. Przejazd do hotelu. Postój w stacji turystycznej przy przekroczeniu granicy Koła Podbiegunowego – możliwość wykupienia certyfikatu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na prom do Archipelagu Lofotów. Przejazd słynnym mostem do Muzeum Wikingów oraz do wioski Henningsvaer. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez północną część Lofotów do miejscowości Narwik i dalej do Hakvik gdzie znajduje się cmentarz polskich żołnierzy. Powrót do Narwiku, możliwość zwiedzenia Muzeum II Wojny Światowej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu dalszy przejazd w fantastycznej scenerii przyrody północnej Norwegii wraz z widokami na Alpy Lyngeńskie. Przejazd do miejscowości Alta, gdzie zobaczymy największe zbiorowisko rysunków naskalnych. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Alta.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie do stacji polarnej na najbardziej na północ wysuniętym skrawku Europy – Przylądku Nordkapp. Postój będzie trwał około 3 godzin. Obejrzymy tutejsze wystawy oraz bardzo interesujący film o przyrodzie Nordkappu w formacie 5 D. Na miejscu zostanie odprawiona msza św. Uwieńczeniem naszego pobytu na Nordkappie będzie możliwość niecodziennej „wędrówki słońca” nad widnokręgiem o północy podczas kolacji na Nordkappie. Późny przyjazd do miejscowości Karasjok.

Dzień 10
Po śniadaniu zobaczymy Parlament Saamów – rdzennych mieszkańców Laponii. Dalsza droga poprzez urokliwą Laponię do Rovaniemi. Wizyta w „Wiosce św. Mikołaja” na granicy Koła Podbiegunowego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11
Po śniadaniu. Następnie dalszy przejazd do Oulu – Białego Miasta nad Zatoką Botnicką. Dalszy przejazd do hotelu w okolicach Jyvaskyla, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12
Śniadanie. Przejazd poprzez malownicze Pojezierze Fińskie do stolicy Finlandii Helsinek, zwiedzanie z zewnątrz: Plac Senacki, Parlament, Pałac Prezydencki, Sobór Zaśnięcia NMP. Na zakończenie pobytu w Finlandii o ile czas na to pozwoli zobaczymy piękną katedrę w Turku. Zaokrętowanie na prom Turku – Sztokholm, nocny rejs do Szwecji. Obiadokolacja na promie.

Dzień 13
Śniadanie na promie. Przybicie do Sztokholmu w godzinach rannych. Całodzienne zwiedzanie Sztokholmu i okolic, w programie: Muzeum statku Vasa w Sztokholmie, Pałac Królewski, Storykyrkan – kościół św. Mikołaja, dzielnica staromiejska Gamla Stan, Ratusz – miejsce bankietów wydawanych przez Szwedzką Rodzinę Królewską z okazji przyznania nagrody Nobla. Przejazd na prom z Nynashamn do Gdańska. Obiadokolacja i nocleg na promie.

Dzień 14
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Gdyni. Następnie pakowanie bagaży do autokaru i wyjazd w kierunku Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:
klimatyzowany autokar na całej trasie
wszystkie przeprawy promami
zakwaterowanie w hotelach i na promach
śniadania i obiadokolacje
opiekę pilota w j. polskim
przewodników lokalnych w Goeteborgu, Oslo, Helsinkach i Sztokholmie
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z wstępem na Nordkapp
codzienna msza św.
opieka duchowa kapłana
ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych
system Tour Guide

Cena nie obejmuje:
dopłaty do pokoju jednoosobowego (1 300 PLN)
dopłaty do kabin jednoosobowych (350 PLN)
napiwków dla pilota, kierowców i obsługi hotelowej (50 EUR)
napojów do obiadokolacji
wydatków osobistych

Ważne informacje:
cena zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną.

 

LaS

Szczegóły

  • Termin: 01-14.08.2019
  • Kierunek: Skandynawia
  • Cena: 7600 zł
  • Liczba noclegów: 13
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!