Węgry

PROGRAM:

Dzień 1
Zbiórka przy kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie o godz. 6.30. O godz. 7.00 msza św., a po niej wyjazd na Węgry. Przejazd przez Słowację do miejscowości Miskolc-Tapolca, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Dla chętnych możliwość kąpieli termalnej w grotach skalnych (płatne we własnym zakresie na miejscu). Kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd z hotelu i przejazd do centrum Miskolca. Spacer po centrum miasta. Następnie udamy się do Mariapocs, miasta, które w 1991 roku nawiedził św. Jan Paweł II. Zobaczymy kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, kościół grekokatolicki pw. Michała Archanioła i św. Bazylego, największe węgierskie sanktuarium, gdzie czczona jest XVII-wieczna ikona Matki Boskiej, z której oczu płynęły łzy. Msza św., a po niej czas wolny. Wyjazd do miejscowości Eger, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Zwiedzanie Egeru, perły baroku. Zobaczymy katedrę św. Jana Apostoła i Ewangelisty, Pałac Arcybiskupi, kościół
Minorytów – najpiękniejszą świątynię barokową na Węgrzech, kościół franciszkanów pw. Matyki Bożej, Patronki Węgier, kościół Serwitów pw. św. Jana Apostoła i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Możliwość zwiedzenia zamku lub pobytu w Dolinie Szépasszony – Dolinie Pięknej Pani, węgierskim zagłębiu winiarstwa (degustacja wina). Przejazd do hotelu w Budapeszcie, zakwaterowanie, czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu i wspólny przejazd do renomowanej csardy na Wieczór Węgierski z atrakcyjną kolacją, przy akompaniamencie cygańskiej kapeli (występy tancerzy i solistów oraz zabawa własna). Powrót do hotelu ok. godz. 23.00, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta. BUDA: Wzgórze Gellérta: panorama miasta z tarasów widokowych, Statua Wolności, Cytadela; msza św. w Kaplicy Skalnej Matki Boskiej, Patronki Węgier – Sanktuarium Maryjne; Wzgórze Zamkowe: Pałac Budański z zewnątrz; Plac Paradny, Plac św. Trójcy, Baszty Rybackie z zewnątrz; kościół pw. NMP „Macieja”; Katedra Koronacyjna – Sanktuarium Maryjne: Kaplica Loretańska z figurą NMP; czas wolny. Miasto wodne tzw.” Vizivaros” oraz Wyspa św. Małgorzaty. PESZT: Plac Bohaterów, największy i najważniejszy plac w stolicy z zespołem architektonicznym Vajdahunyadiego, Arteria Andrássyego, Opera, bazylika św. Stefana, Parlament (z zewnątrz); „Budapeszt by night”: rejs statkiem po Dunaju z kolacją na pokładzie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd miejscowości Pannonhalma, msza św., zwiedzanie opactwa benedyktynów na Świętej Górze Panonii, wpisanego na listę UNESCO: bazylika św. Marcina, benedyktyńska biblioteka w stylu „empire”, zawierająca ok. 350 000 woluminów. Obiad w restauracji w rejonie opactwa, a następnie przejazd do Veszprem, miasta bł. Gizelli, żony św. Stefana, usytuowanego na pięciu wzgórzach. Spacer w rejonie Wzgórza Zamkowego i centrum: Brama Bohaterów, kościół i opactwo pijarów, Pałac Biskupi (z zewnątrz), katedra św. Michała, kaplica bł. Gizeli. Przejazd przez Balatofüred, jednego z pierwszych węgierskich uzdrowisk do Tihany, pięknego zakątka Węgier znajdującego się nad północnym Balatonem z opactwem benedyktyńskim. Następnie pojedziemy do Budapesztu. Po drodze czas wolny w centrum Balatonalmadi (możliwość kąpieli w Balatonie i posiłku we własnym zakresie). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do miasta Székesfehérvar – Alba Regia (Białogród Królewski), założonego przez Rzymian, później główna siedziba Arpadów i miejsce wielu koronacji. W centrum tego spokojnego miasteczka zobaczymy m.in. barokowy ratusz, Pałac Biskupi, katedrę św. Stefana, kaplicę św. Anny. Czas wolny w centrum. Przejazd do Andocs, zwiedzanie sanktuarium z cudowną figurą Matki Boskiej; tu na znak dziękczynienia za wysłuchanie próśb, pielgrzymi ofiarowują Madonnie suknie, a nie wota – jak to ma miejsce w innych sanktuariach. W ten sposób figura przyozdabiana jest co dwa tygodnie nową suknią. Msza św. Przejazd na południowy brzeg Balatonu. Czas wolny ok. 3 h (kąpiel, posiłek – płatny we własnym zakresie). Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do miasta Szentendre, miejsca kultu różnych wyznań z akcentami kultury serbskiej. Następnie zwiedzimy Visegrád – panorama Dunaju i akcenty dynastii Arpadów. Przejazd do Esztergomu (Ostrzychomia), gdzie urodził się i był koronowany św. Stefan. To także centrum Kościoła rzymsko-katolickiego, z największą na Węgrzech Bazyliką Ostrzychomską; msza św. i przejazd do csardy na regionalną kolację. Pożegnanie z przewodnikiem i powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia:
transport komfortowym autokarem
6 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2-os. z łazienkami
wyżywienie wg programu: 6 śniadań, 1 obiad, 5 kolacji
ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych
opieka pilota
przewodnicy lokalni
opieka duchowa kapłana
codzienna Msza Święta
rejs statkiem po Dunaju
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
system Tour Guide

Cena nie obejmuje:
napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (40 EUR)
dopłaty do pokoju 1-osobowego (110 EUR)
napojów do obiadokolacji
biletu wstępu do grot skalnych z wodą termalną (3 600 HUF)

Ważne informacje:
cena zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
przyjmujemy zamówienia na wyjazdy grupowe i organizowane przez parafie
istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z każdej miejscowości w Polsce

 

LaS

Szczegóły

  • Termin: 09-15.06.2019
  • Kierunek: Węgry
  • Cena: 650 zł + 450 e
  • Liczba noclegów: 6
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!