Szwajcaria

Melk – Sankt Gallen – Stein am Rhein – Neuhausen am Rheinfall – Zurych – Einsiedeln – Alpnachstad
Lucerna – Berno – wodospady Trummelbach – Zermatt – Vaduz – Jaskinia Machocha

Program:

Dzień 1:

Wczesna Ms za Święta ok. godz.06:00, przejazd do granicy w  Boboszowie i kontynuacja podróży przez Wiedeń do Melk, tam zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Wieczorem kolacja i nocleg w okolicach Salzburga.


Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd przez Innsbruck do Sankt Gallen (Szwajcaria), zwiedzanie miasta i kontynuacja podróży wzdłuż Jeziora Bodeńskiego do Konstancji, zwiedzanie centralnej części miasta. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 3:

Po śniadaniu przejazd do Stein am Rhein – średniowiecznego miasta z zachowaną starówką, przejazd do Neuhausen am Rheinfall, podziwianie Cudu Natury – wodospadów na Renie i przejazd do Zurychu – największego miasta Szwajcarii, zwiedzanie jego centralnej części. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 4:

Śniadanie w hotelu i przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Einsiedeln. Nawiedzenie Opactwa Benedyktynów oraz Bazyliki w stylu Rokoko, kontynuacja podróży w kierunku Lucerny, po drodze postój w Alpnachstad – stąd wjazd kolejką zębatą o największym nachyleniu torów na świecie, sięgającym nawet 48 stopni, na szczyt Pilateus – 2132 m n.p.m. Później przejazd do Lucerny i zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 5:

Po śniadaniu przejazd do Berna, zwiedzanie miasta, wyjazd nad jezioro Thun i Brenze, przejazd do Interlaken, następnie do Murren – wodospady Trummelbach – seria dziesięciu wodospadów w Szwajcarii. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Visp.


Dzień 6:

Śniadanie. Przejazd w kierunku Zermatt do miejscowości Visp. Tutaj przesiadka do Ekspresu Lodowcowego i przejazd do Zermatt. Na 44 kilometrowym odcinku drogi pociągi pokonują różnicę wysokości z 658 m n.p.m. w Visp do 1604 m n.p.m. w Zermatt z nachyleniem 12.5%. Spacer po miasteczku, fakultatywnie można wjechać kolejką na Klei Matterhorn – 3883 m n.p.m. (w cenie biletu Grota Lodowcowa). Powrót koleją do autokaru czekającego na parkingu w miejscowościTasch przed Zermattem. Kolacja i nocleg w okolicy Visp.


Dzień 7:

Po śniadaniu przejazd do Liechtensteinu i zwiedzanie jego stolicy –Vaduz; podróż w kierunku Salzburga na kolację, nocleg w hotelu.


Dzień 8:

Po śniadaniu przejazd do Brna i później w kierunku Jaskini Macocha zwiedzanie i kontynuacja podróży do Polski. Planowany powrót w godzinach wieczornych

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


CENA ZAWIERA:
przejazd autokarem (barek, DVD, klimatyzacja,
WC), parkingi, płatne drogi, autostrady,
7 noclegów w hotelach, pokoje 2, 3 i 4 os.;
7 śniadań i 7 kolacji, ubezpieczenie NNW i KL,
opieka pilota, opieka duszpasterza.
CENA NIE ZAWIERA:
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– 10 zł/os., biletów wstępów do zwiedzanych
obiektów – 12 euro/os. i 145 CHF/
os. (płatne obligatoryjnie u pilota), dopłaty
fakultatywne: wjazd kolejka na Klein Matterhorn
– ok. 65 CHF/os.

 

Pan.

Szczegóły

  • Termin: 23-30.06.2018
  • Kierunek: Szwejcaria
  • Cena: 3000zł
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Popularne pakiety

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztowę. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16