Sanktuaria Maryjne Meksyk

PROGRAM:

DZIEŃ 1/  czwartek 12.04.18
Transfer na lotnisko w Berlinie odlot 10:45 do Frankfurtu następnie wylot o godz 13:25 i przylot do Mexico City o godz. 18:20 Kolacja i Nocleg w mieście Meksyk..

DZIEŃ 2/ piątek 13.04.18
Śniadanie. Przejazd do Narodowego Muzeum Antropologii i Historii, gdzie są wspaniałe zbiory archeologiczne i etnograficzne dotyczące dawnych i współczesnych Indian meksykańskich, najlepsze tego rodzaju muzeum na świecie. City tour po Centrum Historycznym (m.in. Plac Zocalo, Pałac Narodowy, Katedra Metropolitarna). Przejazd do południowej dzielnicy miasta, Xochimilco i przejażdżka stylizowanymi gondolami po dawnych kanałach azteckich. Obiadokolacja na łodziach. Nocleg.

DZIEŃ 3/ sobota 14.04.18
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Zwiedzanie tzw. Miasteczka Matki Bożej, na które składają się piękne kościoły i kaplice związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakupy pamiątek. Przejazd do strefy archeologicznej Teotihuacan, oddalonej o 48 km od stolicy. Wspaniałe Piramidy: Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża są najczęściej fotografowanymi budowlami w całym Meksyku. Zwiedzanie zespołów pałacowych m.in. Quetzalpapalotla. Kolacja w pobliżu piramid. Krótki pokaz folkloru indiańskiego. Nocleg w Puebla.
 
DZIEŃ 4/ niedziela 15.04.18
Śniadanie. Zwiedzanie Puebla, tego najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku: kolonialna Starówka, kościół św. Dominika, Katedra.Przejazd w kierunku nadmorskiego portu Veracruz, położonego nad brzegami Zatoki Meksykańskiej. Zapoznanie się z procesem upraw i produkcji kawy, degustacja i możliwość zakupów. Przejazd do Veracruz i spacer po mieście. Zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Veracruz.

DZIEŃ 5/ poniedziałek 16.04.18
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Villahermosa, stolicy stanu Tabasco. Zwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Olmekowie, to najstarsza cywilizacja Mezoameryki, znana między innymi z wielkich, bazaltowych głów władców lub wojowników Olmeckich. Podziwianie zwierząt, które żyją w tropikalnym stanie Tabasco. Przejazd na nocleg do Palenque. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6/ wtorek 17.04.18
Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7/ środa 18.04.18
Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula, gdzie znajduje się niezwykły synkretyczny kościółek i Zinacantan, gdzie odwiedzimy jedną z indiańskich rodzin. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Możliwość zobaczenia małp, krokodyli i ptactwa wodnego. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 8/ czwartek 19.04.18
Śniadanie. Po drodze do Oaxaca krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Przyjazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9/ piątek 20.04.18
Śniadanie. Spacer po kolonialnym mieście Oaxaca: Główny Plac Miasta, Kościół Św. Dominika, miejscowy targ i fabryka wyrabiająca czekoladę. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do Taxco. Kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 10/ sobota 21.04.18
Śniadanie. Zwiedzanie „stolicy srebra” Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta: barokowym kościół Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd w kierunku „perły Pacifiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 11 – 12/ niedziela-poniedziałek 22-23.04.18
Wypoczynek All inclusive. ( 3 noce, pełne 2 dni, fakultatywnie pokaz skoków – 12 USD, i nne propozycje )

DZIEŃ 13/ wtorek 24.04.18
Przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze obiad w przepięknej hacjendzie. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 14/ środa 25.04.18
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Obiad. Przejazd na lotnisko i wylot do Europy 20:50

DZIEŃ 15/ czwartek 26.04.18
Przylot do Berlina  15:45

CENA OBEJMUJE:
przelot samolotem Berlin – Frankfurt – Meksyk;
bagaż główny 23 kg i podręczny 8 kg;
hotele 4*, według lokalnej kategorii;
śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco;
napiwki w hotelach i restauracjach;
transfery i transport klimatyzowanym autobusem;
bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu;
pilota i przewodnika po polsku;
Opieka Duszpasterza i codzienne Msze Święte.
    
CENA NIE OBEJMUJE:
napojów do posiłków, oprócz opcji all inclusive;
napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok 35USD i słuchawki 20 USD - )

Szczegóły

  • Termin: 12-26.04.2018
  • Kierunek: Meksyk
  • Cena: 4800 zł + 1450 usd
  • Liczba noclegów: 13
  • Środki podróży: samolot, autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztowę. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16