Włochy z wypoczynkiem

PROGRAM:

1 DZIEŃ (30.07):
Biała Podl. 4:00, Międzyrzec Podl. przy Banku PKO 4.30, Siedlce 5:30, Zakręt 6:30, Warszawa 7:00 Dw. Zach, Mszczonów 8:00, Piotrków Tryb. 09:00, Częstochowa (Msza Św.) 10.30, Katowice 13:00, Przejazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg w Hodoninie.

2 DZIEŃ (31.07):
Śniadanie i Msza Św. Przejazd przez Austrie –Wiedeń- Kahlenberg obiadokolacja i nocleg w ok. Wenecji

3 DZIEŃ (1.08):
Śniadanie. Przyjazd do Wenecji, przejazd statkiem turystycznym na Plac św. Marka. Przejazd do Włoch. Następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego w PADWIE modlitwa przy grobie Świętego, przejście do grobu Leopolda Mandicza- patrona Dobrej Spowiedzi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ (2.08):
Śniadanie. Przejazd do Siena, jest to położone w centrum Toskanii piękne zachowane średniowieczne miasto–Msza św. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Orvieto.

5 DZIEŃ (3.08):
Śniadanie. Przyjazd do Monte Cassino, Msza św. Zwiedzanie Klasztoru św. Benedykta oraz cmentarza żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Sanktuarium M.B. w POMPEJACH, Zwiedzenie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Pompejów.

6 DZIEŃ (4.08):
Śniadanie. Msza św. Przejazd do NEAPOLU – zwiedzanie stolicy Kampanii. Nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. Tysiąc modlitw nie jest warta tyle, co ten jeden akt oddania się: […] „O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!” - powiedział neapolitańskiemu kapłanowi, ojcu Dolindo Ruotolo sam Pan Jezus, zapewniając, że ma ona potężną moc! Czas wolny na kawę w okolicach portu w Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ (5.08):
Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny. Msza Św. w antycznym kościele w San Giovanni Rotondo. Po południu Manfredonia Miasto położone we wschodniej części Italii, na Półwyspie Gargano- odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice Św. O. Pio.

8 DZIEŃ (6.08):
Śniadanie. Msza Św. Wycieczka po San Giovanni Rotondo – miasteczka położonego na szlaku pątniczym od VI wieku. Odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ (7.08):
Śniadanie. Będąc w San Giovanni Rotondo wybierzemy się do Monte Sant’ Angelo, oddalonego o 26 km. Początki tego sanktuarium sięgają V wieku, kiedy objawił się tutaj na górze św. Michał Archanioł-Msza Św. Wzgórze wznosi się na wysokość 843 m. n.p.m. Monte Sant'Angelo to ważne centrum kulturalne, można tam zobaczyć Bazylikę, wieżę dzwonniczą, fontannę z figurą Świętego Michała Archanioła. Przejazd na plaże w południe. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ (8.08):
Śniadanie. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Wspólna msza święta. Następnie pobyt na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ (9.08):
Śniadanie. Msza Św. Wyjazd z Półwyspu Gargano, przejazd wzdłuż Adiatyku do Bari – zwiedzanie miasta związanego z królową Boną oraz św. Mikołajem. Zwiedzanie: katedra św. Mikołaja z grobem Świętego i grobem  Bony Sforzy, kościół św. Marka, Zamek Fryderyka Szwabskiego, Kolumna Sprawiedliwości – pręgierz. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

12 DZIEŃ (10.08):
Śniadanie. Przejazd do LANCIANO, gdzie w VIII w. Miał miejsce Cud Eucharystyczny. Msza Św. w sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przejazd do MANOPELLO. Przejazd do Ortony - miasta o bogatej historii, kulturze i sztuce. Spacer po starym mieście o gęstej zabudowie i malowniczych zaułkach. Udamy się do katedry pod wezwaniem św. Tomasza, w której przechowywane są doczesne szczątki Apostoła. W jej wnętrzach zobaczymy obrazy ze scenami z życia świętego Tomasza oraz bogato zdobioną freskami kopułę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Loreto.

13 DZIEŃ (11.08):
Śniadanie. Przejazd do LORETO, gdzie znajduje się Sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu Maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który jest nazaretańskim domem Maryi. Zwiedzanie Bazyliki. Oraz Cmentarza Żołnierzy Polskich. Po południu odpoczynek nad morzem. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg w LORETO.

14 DZIEŃ (12.08):
Śniadanie. Msza Św. Wyjazd z Loreto do Tarvisio przez San Marino. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.Jest to miejscowości turystyczna położona w Alpach Julijskich w autonomicznym regionie Friuli – Wenecja Julijska, w prowincji Udine, w północno-wschodnich Włoszech, tuż przy granicy ze Słowenią i Austrią. Miejsce te od wieków słynie z tego, że położone jest na styku »świata« romańskiego, germańskiego i słowiańskiego.

15 DZIEŃ (13.08):
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.


ŚWIADCZENIA:
autokar kl. turystycznej (WC, barek, odtwarzacz CD, DVD),
pakiet ubezpieczeń,
noclegi w hotelach ( pokoje 2,3 os.),
wyżywienie wg programu,
opieka duchowa i pilota

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE: 50 Euro
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, parkingi, wjazdy do miast, winiety, miejscowi przewodnicy
Przejazd statkiem turystycznym na Plac św. Marka do WENECJI (10 Euro)
Zwiedzenie wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym (bilety wstępu 20 Euro)

W RAMACH REKREACJI ZapewniamY w ciągu 6 dni wypoczynek na plaży

Zabieramy ze sobą m.in.: ważny dowód osobisty lub paszport, lekarstwa - które przyjmujemy, wygodne obuwie, okulary, nakrycie głowy, stroje kąpielowe.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.
Program będzie realizowany w całości – kolejność może ulec zmianie.

Piotr

Szczegóły

  • Termin: 30.07-13.08.2018
  • Kierunek: Włochy
  • Cena: 750 zł+ 450 euro
  • Liczba noclegów: 13
  • Środki podróży: autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Popularne pakiety

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16