Indie

PROGRAM

1 DZIEŃ     
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie w terminalu odlotów przy stanowisku. Wylot do Delhi.  

2 DZIEŃ: DELHI
Przylot do Delhi we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii: w Starym Delhi najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek Delhi – Chandni Chowk,  a następnie  XVII –wieczny Czerwony Fort ( z zewnątrz), meczet Jama Masjid ( Meczet Piątkowy) - największy w Indiach , Raj Gath – miejsce pamięci  Mahatmy Gandhiego, Qutab Minar – najwyższa minaret Indii (72,5 m). Następnie przejazd do Nowego Delhi: zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty - z zewnątrz), Brama Indii – pomnik poświęcony pamięci 70 tys Hindusów poległych w I wojnie światowej. Nocleg w Delhi.

3 DZIEŃ: DELHI – AMBER FORT - JAIPUR
Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Delhi : grobowiec Humajuna ( pierwowzór taj Mahal, a następnie  wyjazd do Jaipuru. Po drodze  zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadżów, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singla i Man Singla, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na słoniach lub samochodami. Nocleg w Jaipur.

4 DZIEŃ: JAIPUR
Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru nazywanego „różowym miastem”: Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), pałac maharadży Jaipuru (muzeum), obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii.
Nocleg w Jaipurze.

5 DZIEŃ: JAIPUR - FATEHPUR SIKRI -  AGRA
Po śniadaniu wyjazd do  Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście  będącym przez krótki okres stolicą państwa Mogołów, zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów. Kolacja i nocleg w Agrze.

6 DZIEŃ: AGRA
Śniadanie. Po wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal, wiecznego pomnika miłości, postawionego w 1630 roku przez Shah Johan ku czci jego zmarłej, ukochanej  małżonki, królowej Mumtaz Maral. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana przez 20 tysięcy rzemieślników przywiezionych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Następnie zwiedzanie słynnego  Czerwonego  Fortu w Agrze, składającego się z wielu pałaców. Po kolacji  transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi (wagony sypialne)

7 DZIEŃ: VARANASI
Przyjazd pociągu do Varanasi - duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata ( założone  w XII w p.n.e.), celu  pielgrzymek z różnych zakątkowa kraju i świata (planowany przyjazd o godz. 10:30). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Lunch. Wycieczka do Sarnath oddalonego o 10 km od Varanasi – mityczne miejsce, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i „obrócił koło prawa”. Wydarzenie to zapoczątkowało rozwój buddyzmu. Wieczorem udział w pudży – rytualnym nabożeństwie, odbywającym się na brzegach Gangesu. Nocleg w Varanasi.

8 DZIEŃ: VARANASI - KALKUTA
O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges, obserwacja  rytualnych kąpieli oraz obrzędów odbywających się na schodach  prowadzących do rzeki ( ghaty). Jest to jedno z najbardziej fascynujących  doświadczeń z podróży po Indiach. Wizyta w świątyniach Zlotej Durgi i Tulsi Manas. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeżb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki  z czterema heraldycznymi lwami - strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty. Przylot do Kalkuty. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu.

9 DZIEŃ: KALKUTA
Wizyta w ośrodku misyjnym Matki  Teresy oraz Domu Misjonarzy Miłosierdzia. Panoramiczny objazd miasta. Po kolacji  przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

10 DZIEŃ
Przylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA I GODZINY LOTÓW MOGA ULEC ZMIANIE.

Cena zawiera:
przelot na trasie Warszawa – Delhi, Kalkuta – Delhi – Warszawa (przez jeden z azjatyckich portów lotniczych)
przelot wewnętrzny Varanasi – Kalkuta
transfery busem/autokarem
przejazd pociągiem nocnym na trasie Agra – Varanasi
zakwaterowanie w hotelach turystycznych 3* (pokoje 2-osobowe)
śniadania i obiadokolacje
opiekę pilota
opiekę księdza
lokalnych przewodników
wizę do Indii
ubezpieczenie KL, NNW i chorówb przewlekłych
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu - ok. 100USD/os. (płatne na miejscu)
zwyczajowych napiwków - ok. 40USD/os. (płatne na miejscu)
napojów do posiłków
dodatkowych posiłków nieobjętych programem
wycieczek fakultatywnych
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny)
dopłaty do pokoju jednoosobowego (900PLN)
wydatków osobistych

 
WAŻNE! Na około 45dni przed wylotem należy przekazać biuru paszport ważny co najmniej 1 rok od powrotu z pielgrzymki, 1 kolorowe zdjęcie en face i oraz wypełniony wniosek wizowy (otrzymany wcześniej od biura).

 

PaT

 

Szczegóły

  • Termin: 06-15.10.2018
  • Kierunek: Indie
  • Cena: 7950 zł
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16